Muğla seçim haberleri
HABER

CHP'nin Milas buluşması

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Kaftancıoğlu da katıldı

Aras ve Karahan Bodrum'u temsil etti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.08.2019 / CHP'nin Milas buluşması

CHP Milas ilçe örgütünün düzenlediği dayanışma yemeğine katılım yüksek oldu. Milas Havuzbaşı Davet Bahçesi'nde gerçekleşen Dayanışma Yemeği'ne CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

CHP'nin Milas buluşması 2

CHP'nin Milas buluşması

CHP Milas ilçe örgütünün uzun hazırlıklar sonrası Milas Havuzbaşı Davet Bahçesi'nde düzenlediği dayanışma yemeği yüksek katılımla coşkulu geçti. CHP Muğla il ve ilçe örgütlerinin neredeyse tamamının katılım sağladığı dayanışma gecesinin bir de onur konuğu vardı. CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da davetliler arasındaydı.

CHP'nin Milas buluşması 3

CHP'nin Milas buluşması

Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, 26. Dönem Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı yemekte partililer ve vatandaşlarla bir araya gelirken milletvekili Mürsel Alban'ın Erzurum programı nedeniyle gelemediği belirtildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum belediye başkan yardımcıları Önder Batmaz, Turgay Kaya ile CHP'li Bodrum Belediye meclis üyeleri de davetliler arasındaydı.

CHP'nin Milas buluşması 7

CHP'nin Milas buluşması

31 Mart mesajı

Yemekte bir konuşma yapan milletvekili Burak Erbay özetle şunları söyledi;

"31 Mart’ta bize çok önemli bir mesaj verildi. İnsanları kırarak, dökerek, ötekileştirerek bir yere varamayız. Eğer Ekrem Başkanın İstanbul’da oluşturduğu insanları birleştiren, buluşturan anlayışın Muğlamızda da egemen olmasını istiyorsak bu bölen, ötekileştiren anlayıştan bir an önce vazgeçmemiz gerekiyor. Yoksa o elimizde kalan 200 bin kişilik seçmenin de elimizden kayıp gitmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Bunu ülkesini, Muğla’sını seven, partisini seven bir kardeşiniz olarak bu uyarı görevini yaptım. Yapmaya da devam edeceğim."

CHP'nin Milas buluşması 5

CHP'nin Milas buluşması

Rehberimiz Atatürk

Milletvekili Süleyman Girgin ise, “Bundan sonra da bu ülkede tarih tek adamın değil, demokrasi mücadelesi verenlerin yanında olacaktır” dedi. Önlerinde uzun bir demokrasi yolu olduğunu belirten Milletvekili Suat Özcan ise, “Bu yolda rehberimiz belli. Büyük Önder Atatürk, “Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini en son istiklal ve istikballerini kaybederler. Biz önümüzdeki sürece fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle çalışacağız, yorulmayacağız, üreteceğiz, mücadelemizi vererek yerelden iktidar olacağız” şeklinde konuştu.

CHP'nin Milas buluşması 6

CHP'nin Milas buluşması

Muğla’nın yüzde 72.1’inde yerel iktidarız

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Şu anda Fethiye, Marmaris, Bodrum, Datça, Milas ve Menteşe ve Büyükşehir olmak üzere sizler ve halkımız oy verdi, iktidar yaptı. Bu saydığım belediye başkanlıklarının hitap ettiği nüfus Muğla nüfusunun yüzde 72.1’i. Yani bizim belediyelerimiz Muğla’nın yüzde 72.1’inde yerel iktidar ve halkımız tarafından seçildi. Bu başarıyı kutlarken, bu Muğla’daki zaferimizi kutlarken aynı zamanda büyük bir sorumluluk içinde olduğumuzu bilmek durumundayız" dedi.

CHP'nin Milas buluşması 8

CHP'nin Milas buluşması

Kimseyi ötekileştirmeyeceğim

Dayanışma yemeğini düzenleyenlere teşekkür eden CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da, “Bazı belediye başkanlıklarımızı kaybettik. Bunların nedenlerini burada anlatmaya gerek duymuyorum. Bunları hepinizin bildiğine inanıyorum. Ben il başkanı olduğum sürece hiçbir partilimi ötekileştirmeden barış içinde götürmeye devam edeceğim” dedi.

CHP'nin Milas buluşması 9

CHP'nin Milas buluşması

Kaftancıoğlu'ndan mesajlar

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sahneye gelmeden önce üzerinde "Asla yalnız yürümeyeceksin" yazılı afiş asıldı. Kaftancıoğlu konuşmasında şunları söyledi;

Aslında İstanbul seçimlerinde verilen emek, yapılan mücadele ve çalışmanın aynısı -bana sorarsanız çok daha fazlası- aslında Anadolu’nun birçok ilçesinde, köyünde, kasabasında fazlasıyla yapıldı. Şimdi doğal olarak birilerinin yüzünden veya birilerinin sayesinde daha fazla konuşuyoruz ama ter akıtan CHP örgütüne, birlikte terlerimizi karıştırdığımız İYİ Parti örgütüne, demokratik kitle örgütlerine, muhtarlarımıza, STK’lara, sendikalara ama her şeyden önce kadınlara ve gençlere çok teşekkür ederim.

CHP'nin Milas buluşması 10

CHP'nin Milas buluşması

Konuşmaların ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve 26. Dönem Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı’ya Milas halısı hediye edildi. Oldukça enerjik ve coşkulu geçen gecede Muğla’nın CHP’li belediye başkanları, ilçe başkanları milletvekilleri ve partililer hep birlikte ‘harmandalı’ ve ‘Sürmelim’ oynadı.

TAGS:

CHP'nin Milas buluşması

CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

Seçim haberleri