Muğla seçim haberleri
HABER

Kılıçdaroğlu; Politika yapanı kovun

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Kılıçdaroğlu; Politika yapanı kovun

CHP'li Belediye Başkanları Çalıştayı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.07.2019 / Kılıçdaroğlu; Politika yapanı kovun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Afyonkarahisar'da düzenlenen "CHP'li Belediye Başkanları Çalıştayı"na katıldı. Kılıçdaroğlu, “Yardımcılarınız ben de politika yapacağım diyorsa onları kapının önüne koyun” talimatı verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri ve parti yöneticilerinin davetli olduğu Afyonkarahisar'da düzenlenen "CHP'li Belediye Başkanları Çalıştayı"na katılarak bir konuşma yaptı.

İlk kez büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının gruplandırılarak çalışma gruplarının oluşturulduğu çalıştayda güven konusunda dikkat çeken Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

Ortak hedefler belirlenecek

"Şimdi iktidar olmadığımıza göre, yerelde de önemli yerlerde iktidar olduğumuza göre, Türkiye ekonomisinin yüzde 50’den fazlasını yerelde yönetir konuma geldiğimize göre, artık bizim bazı temel konularda ortak hareket etmemiz lazım. Efendim A belediyesi böyle uyguladı, B belediyesi böyle uyguladı değil. Bütün belediyelerimiz ortak projeler, ortak hedefler, ortak ilkelerden yola çıkarak kendi çalışmalarını yürüteceklerdir ortak hedeflerde."

VİDEO KILIÇDAROĞLU

Ders gibi konuşma

7 temel ilke belirledik

"Nedir 7 ilke okuyayım buradan.

Bir; yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi, inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz, tüm vatandaşları kucaklayınız.

İki; hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil halk için üretiniz. Sizi bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız. Bırakın AK Partili belediyeleri, iktidarı yöneten tek adam akrabalar için ve belli zümreler için çalışıyor. 5’li çete kavramını asla unutmayınız.

Üç; fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz. Hizmet programınızda özellikle engelli, dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz. Bizim yönettiğimiz kentlerde kadınlara, engellilere pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız.

Dört; yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz. Ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan sağ elin verdiğini sol el görmeyecek anlayışına uygun davranınız.

Beş; harcamalarınızı, yatırımlarınızı disiplin içinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıkla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda israfla mücadele demektir.

Altı; yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Her arkadaşıma söyledim, yine söylüyorum. Belediyede politika yapacak olan kişi, siyaset yapacak olan kişi sadece belediye başkanıdır. Yardımcılarınız, müdürleriniz ben de siyaset yapacağım diyorsa onları kapının önüne bırakabilirsiniz. Partinin Genel Başkanı olarak söylüyorum. Efendim falan milletvekili telefon etti, onun akrabası… Hiç dinlemeyeceksin. Genel Başkanın akrabası… Hiç dinlemeyeceksin kapının önüne koyacaksın.

Yedi; belediyeyi adaletle yöneteceksiniz. Uzun bir Adalet Yürüyüşü yaptık. Dünya siyaset tarihine bıraktığımız bir armağandır. Adalet kavramının ne kadar önemli olduğunu bütün dünyaya anlattık. Var ya bizde bir söz “Mısır’daki sağır sultan da duysun” diye. Mısır’daki sağır sultana da adaleti anlattık. Bu kadar büyük bir yürüyüşü yaptıysak, o yürüyüşün gereği olarak da belediyeyi adaletle yöneteceğiz, adalet içinde yöneteceğiz. Dolayısıyla hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız diyoruz. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz. Kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymalarını sağlayınız.

TAGS:

CHP'li Belediye Başkanları Çalıştayı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Seçim haberleri