Muğla seçim haberleri
HABER

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 16.06.2019 / Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 23 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti.

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da 2

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek ve motivasyon vermek amacıyla CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte İstanbul’a gitti. Büyükçekmece ve Sancaktepe seçim koordinasyon merkezlerini ziyaret eden ve CHP ilçe örgütlerinin seçim çalışmalarına katılan Başkan Aras, İstanbul’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da 3

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Başkan Aras, 13-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul’daydı. 23 Haziranda yapılacak seçimler öncesinde İBB’nin CHP’li başkan adayı İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren Aras, burada il ve ilçe örgütlerinin yanı sıra ‘demokrasi nöbeti’ne katılan CHP’li milletvekilleriyle de buluştu. Aras’ın ilk durağı Büyükçekmece oldu. Bodrum heyetinin Büyükçekmece’deki seçim gezilerine CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, CHP Büyükçekmece Kadın Kolları Başkanı Saime Demirci, CHP Büyükçekmece Gençlik Kolları Başkanı Onurcan Tekkeşinoğlu ve ilçe yönetimi eşlik etti.

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da 4

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Kılıçdaroğlu ile buluştu

İstanbul gezisinin ikinci günü Güngören’deki kahvaltı etkinliğiyle başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum CHP ilçe yöneticilerinden bir grup, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. 23 Haziran seçimlerinin değerlendirildiği sohbetlerde CHP’liler Başkan Aras’ın Bodrum’da başlattığı değişim sürecini ilgi ve takdirle izlediklerini belirttiler.

Daha sonra Sancaktepe Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen Aras ve beraberindeki heyete, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Avukat Burak Erbay da eşlik etti. Aynı gün bazı muhtarları ve esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etme imkanı bulan Aras, 23 Haziran seçimleri dolayısıyla İstanbul’a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da 5

Bodrum CHP tam kadro İstanbul'da

Başkan Aras, CHP İstanbul örgütleriyle buluşmasında 23 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin demokrasi tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek “Bu zorlu ve kutlu yolda size destek olmak için Bodrum’dan geldik. Türkiye bir seçim dönemi geçirdi. Bu seçim döneminde özellikle İstanbul’da hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşılaştık. Hak, hukuk ve adalet gasp edildi. Biz yine de hukuk içinde kalarak mücadelemizi her noktada sürdürüyoruz. Gasp edilen sadece Ekrem İmamoğlu’nun hakkı değildir. Ona oy veren vatandaşlarımızın özgür iradesi de ne yazık ki aynı derecede gaspa uğramıştır. Diliyoruz ki, Ekrem Başkan’ın sevgi ve umut dili her zaman bu topraklarda daim olsun. Çünkü kimseyi ötekileştirmeyen bir dil bu. 23 Haziran’da hakkını Ekrem Başkan’a teslim edelim. Sizlere bu zorlu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

TAGS:

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Seçim haberleri