Muğla Haberleri
HABER

Marmaris'in yeni kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel emekli oldu

Marmaris'e yeni kaymakam

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14 Eylül 2019 - Marmaris'in yeni kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’in emekliye ayrılmasının ardından Resmi Gazete'de yayımlanan son kararnameyle Batman Vali Yardımcısı ve Batman Belediyesi'nde Kayyum olarak görev yapan Ertuğ Şevket Aksoy Marmaris İlçe Kaymakamlığı'na atandı. Aksoy, görevine başladı.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

Ertuğ Şevket Aksoy kimdir

1964 yılında Mersin’in Gürnar ilçesinde doğan Ertuğ Şevket Aksoy, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Yedek subay görevini müteakiben 1989 yılında Muğla Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Ardından Bilecik-Yenipazar, Van-Gürpınar Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Trabzon-Arsin Kaymakamlığı ve Aksaray Hukuk İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. 2006 yılında Uşak Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Burada 5 yıl görev yaptıktan sonra 2011 yılında Karabük Vali Yardımcılığı görevine atandı. 2013 Temmuz ayında ise Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle Batman’a atanan Kaymakam Aksoy 2019 yılında da Marmaris İlçe Kaymakamlığı görevine başladı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Aksoy, İngilizce, Almanca ve Rusça bilmektedir.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

Eski Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel

Muğla haberleri