Muğla seçim haberleri
HABER

Kılıçdaroğlu'ndan Bodrum adayı açıklaması

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Kılıçdaroğlu'ndan Bodrum adayı açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Bodrum adayı açıklaması

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Kılıçdaroğlu'ndan Bodrum adayı açıklaması

Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programında adaylarla ilgili soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkan adaylığı için Mehmet Kocadon'un isminin tekrar gündeme geleceğini söyledi.

CHP'de yarın (02.02.2019) toplanacak Parti Meclisi'nde bugüne kadar kesinleşmeyen aday isimleri değerlendirilip oylanacak. Bu yerler arasında Bodrum da yer alıyor. Bodrum'da CHP hangi adayın adını açıklayacak diye beklenirken Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi toplantısı öncesi dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hakkında şunları söyledi;

PM'de görüşülecek

"Eee, Bodrum'da sayın Kocadon vardı, orada biliyorsunuz. Belediye başkanıydı. Parti Meclisi bir kez daha düşünmemiz konusunda bir karar verdi. O nedenle karara saygı duyduk. Geri çektik. Yarın o konuyu da düşüneceğiz."

Küçükkaya'nın, "Kocadon tekrar olabilir mi?" sorusuna Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi;

"Niçin olmasın?"

Bodrum'da Kocadon'un Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne aday adayı olmasının ardından 8 isim Bodrum Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Bu adaylardan hiç birisi adaylıklarını geri çekmedi. Yaptıkları açıklamalarda mevcut aday adaylarından birisinin aday gösterilmesi halinde çevresinde kenetleneceklerini belirttiler. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da şu ana kadar Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda bir açıklama yapmadı.

CHP'de düğümün 2 Şubat 2019 günü çözülmesi bekleniyor.

VİDEO;

TAGS:

Kılıçdaroğlu'ndan Bodrum adayı açıklaması

Mehmet Kocadon

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi