Muğla siyaset haberleri
HABER

AK Parti Bodrum'dan yılbaşı etkinliklerine itiraz

Muğla | Haber | News

Gerekçe Sayıştay Raporlarındaki durum

Yalcin Cakir Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.12.2021 / AK Parti Bodrum'dan yılbaşı etkinliklerine itiraz

Bodrum Belediyesi'nin düzenleyeceğini açıkladığı yeni yıl etkinliklerine AK Parti Bodrum İlçe Başkanı itiraz etti. Peki ama niye?

Bodrum belediyesi bu yıl "Happy Love Year" sloganıyla 18 Aralık - 2 Ocak 2022 trihleri arasında hergün etkinlikler serisi düzenleneceğini açıkladı. Ünlü, ünsüz, yerel onlarca sanatçının sahne alacağı konserler ve sokak etkinliklerinin yanı sıra Bodrum ışıklandırılıp süslenmeye başlandı.

Bodrum Yılbaşı etkinlikleri 20201 Aralık

Bodrum Yılbaşı etkinlikleri 20201 Aralık

31 Aralık gecesi Belediye Meydanı'nda Sertap Erener konserinin de yer aldığı etkinliklere AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen itiraz etti.

Gökmen, yol, altyapı, denetim başlıklarını gündeme getirerek, "16 gün boyunca yeni yıl partisi düzenliyoruz hem de aynı anda 3 yerde. Birkaç milyon Lira harcanarak böyle bir etkinlik düzenlemek sizce ne kadar doğru?" diye sordu.

Sayıştay'ın 2020 yılı raporlarını paylaşan Gökmen'in iddiaları şöyle;

"Değerli Bodrumlular;

CHP’li Bodrum Belediye Başkanımız ve yönetimi yine Bodrum’un ve Bodrumlunun sorunlarını, bozuk yolları, trafiği, altyapısızlığı, denetimsizliği, hizmetsizliği, HESAPSIZLIĞI vs. dururken 16 gün boyunca yeni yıl partisi düzenliyoruz hem de aynı anda 3 yerde. Birkaç milyon Lira harcanarak böyle bir etkinlik düzenlemek sizce ne kadar doğru?

Bodrum Belediyesi 2020 yılı Sayıştay Raporu birkaç hafta önce açıklandı. Birçok bulgu raporda yazmakta ama tüm Bodrum halkını ilgilendiren önemli bir kısmı raporun 27. Ve 28. Sayfalarında borç içinde yüzen bir belediye ile karşı karşıya olduğumuzu net bir şekilde göstermektedir.

Bodrum Belediyesi’nin toplam borcu o tarihte 430.457.404,14₺ olup, yasal borçlanma limitini 132.748.385,35₺’ye aşılmış olduğu tespit edilmiştir. Yani borç paçadan akıyor.

Peki bu durumda ne olacak?

Borçlanma sınırına uymamak adli ve mali yaptırımlara bağlanır.
Adli yaptırım 5393 sayılı (Belediye Kanunu) 68. Maddesinin son fıkrasına göre Türk Ceza Kanunu’na göre, görevi kötüye kullanma suçu kapsamında soruşturma ya da kovuşturma tabi olmak.

Mali yaptırım 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu derki, bu borçlanma neticesindeki faiz giderlerinin borçlanmaya izin veren ve işlem yapan yetkililerden tahsil edilir.

Bu defa sorum sayın Aras’a değil. Bu defa sorum CHP tarafından bizim Müsgebili Ahmet Aras’ın yanına yerleştirilen CHP kadrosuna; Sizi buraya niye getirdiler?

Siz Bodrumlulara bu yaptıklarınızı yanınıza kar kalacağını sanıyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Son olarak “yürügari ibram” filminden bir replikle bitireyim. PAREN VASA RANGE ROVER PAREN YOKSA GAME OVER…

Osman Gökmen
Bodrum Ak Parti İlçe Başkanı
"

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in paylaşımı.

Bodrum Belediyesi yeni yıl etkinlikleri haberi ve etkinlik tablosunu okumak/görmek isterseniz TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/bodrum-haber-709.html

MUĞLA SICAK HABER

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA SICAK HABER

ENGLISH

Objection to New Year's events from AK Party Bodrum

The AK Party Bodrum District President objected to the new year events announced by the Bodrum Municipality. But why?

Bodrum municipality announced that this year, with the slogan "Happy Love Year", a series of events will be held every day between the dates of 18 December - 2 January 2022. In addition to concerts and street events where dozens of famous, consonant and local artists will take the stage, Bodrum has begun to be illuminated and decorated. AK Party Bodrum District President Osman Gökmen objected to the events that included Sertap Erener's concert at the Municipality Square on the night of 31 December.

Gokmen brought up the topics of road, infrastructure and inspection and said, "We are organizing a New Year's Eve party for 16 days, in 3 places at the same time. How right do you think it is to organize such an event by spending a few million Liras?" she asked.

Claiming that Bodrum Municipality is in "debt swamp", AK Party Bodrum District President Osman Gökmen cited the 2020 reports of the Court of Accounts as evidence. Gokmen's claims are as follows;

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Bodrum Yılbaşı

Muğla politika haberleri