Muğla siyaset haberleri
HABER

Devlet Bahçeli 10. kez genel başkan seçildi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

MHP’nin 13. Olağan Kurultayı Ankara'da düzenlendi

MHP 13. Olağan Kurultayı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 18.03.2021 / Devlet Bahçeli 10. kez genel başkan seçildi

MHP’nin 13. Olağan Kurultayı Ankara'da düzenlendi. Devlet Bahçeli 10. kez genel başkan seçildi. MHP’nin 13. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla başladı.

Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, MHP 13. Olağan Kurultayında üst kurul delegelerinin tamamının imzasıyla genel başkanlığa yeniden aday gösterildi.

Genel başkan ve parti organlarının seçileceği MHP kurultayında 1321 delege oy kullandı. Bahçeli, tek aday olarak girdiği 13. Olağan Büyük Kurultay'da 1277 oy alarak yeniden genel başkan seçildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kurultaya seyirci alınmazken, AKP'den de bir heyet MHP kurultayına katıldı. Kurultayda AK Parti'yi temsilen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki ile AK Parti Genel Başkan yardımcısı Erkan Kandemir hazır bulundu. MHP'den CHP, İYİ Parti ve HDP'ye davetiye gönderilmedi.

MHP 13. Olağan Kurultayı 2

MHP 13. Olağan Kurultayı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açılış konuşması ile kurultay çalışmalarına başladı. Divan Başkanlığına delegelerin önerisi üzerine Semih Yalçın oy birliği ile seçildi.

Devlet Bahçeli, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 13. Olağan Büyük Kurultayı'nda konuştu. Bahçeli, "Sayılmayız parmak ile tükenmeyiz kırmak ile çünkü biz milliyetçi ülkücü hareketiz. Hesap yapmayız çıkar ile çetele tutmayız heves ile çünkü biz Cumhur İttifakı'yız. Düşmeyiz vurmak ile durmayız engel ile çünkü biz Türk milletiyiz. Vazgeçmeyiz korku ile dönmeyiz tehdit ile çünkü biz Türkiye'yiz. İstiklal için birlik diyoruz, istikbal için dirlik diyoruz. Kazananın Türkiye olacağına candan inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

MHP 13. Olağan Kurultayı - MHP Bodrum İlçe Başkanı bahattin Kul

MHP 13. Olağan Kurultayı - MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul

Bahçeli konuşmasında "Türkiye'nin karşısında hizalanmak muhalefet değildir. Millet başka, zillet başkadır. Türkiye'yi uçuruma çekmek demokrasi değildir" ifadelerini kullandı.

Kurultay devam ediyor.

TAGS;

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP 13. Olağan Kurultayı

Muğla politika haberleri