Muğla siyaset haberleri
HABER

Muharrem İnce CHP'den istifa etti

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

İstifa eden 3 milletvekili Memleket Hareketi'ne katıldı

İstifasını e-Devletten verecek

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.02.2021 / Muharrem İnce CHP'den istifa etti

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, "42 yıl içinde her kademede görev yaptım" dediği CHP'den istifasını açıkladı.

İnce istifa açıklamasında, "ABD'den demokrasi talep edenlerle yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal Atatürk demeyenlerle yolumu ayırıyorum" ifadesini kullandı.

İnce ayrıca, istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile Yalova Milletvekili Özcan Özel'in Memleket Hareketi'ne katıldıklarını söyledi.

İnce, Boğaziçi Üniversite eylemleri ve Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına dikkat çekerek, "Sayın Erdoğan 'yürekleri yetse cumhurbaşkanına da istifa diyecekler' dedi. Acaba muhalefet bir şey diyecek mi diye bekledim, muhalefetten tık yok" şeklinde konuştu.

Bir yol ayrımında olduğunu bildiğini belirten İnce, şunları söyledi;

Muharrem İnce

Muharrem İnce CHP'den istifa etti - Arşiv - GHA

"ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Atatürk'e kefere diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Ben askeri değilim yoldaşıyım diyenlerle yolumu ayırıyorum. Grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atamaya getiren bu yönetimle yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden aday olup bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. FETÖ'cüleri Sorosçuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum."

3 milletvekili Memleket Hareketi'ne katıldı

Muharrem İnce CHP'den bir süre önce istifa eden 3 milletvekilinin Memleket Hareketi'ne katıldıklarını vurgulayarak, "İstifa eden 3 milletvekili arkadaşımız Memleket Hareketi'ne katılmışlardır. Bu başlangıç. İYİ Parti'den sonra Meclis'te grubu olan parti olacağız" şeklinde konuştu.

TAGS;

Muharrem İnce

CHP

Muğla politika haberleri