Muğla siyaset haberleri
HABER

İYİ Parti'li Kanber de stant kuralarını sordu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Gümüşlük ve Yalıkavak stant kuralarını sordu

Kontenjan dağıtımı yapıldı mı?

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.06.2020 / İYİ Parti'li Kanber de stant kuralarını sordu

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, ilk olarak Gümüşlük Rehberi'nin bir sanatçının şikayetinden yola çıkarak haber haline getirdiği, Gümüşlük'te kuraya girmeden stant dağıtımı yapıldığı iddialarını belediyeye sordu.

İYİ Parti Bodrum ilçe örgütü binasında basın açıklaması yapan, İYİ Parti Bodrum ilçe Başkanı Nevzat Kanber, stantlarda ayrımcılık yapıldığı iddiaları ile ilgili şunları söyledi;

Bilindiği üzere; el işi stantlarının dağıtımı ve kura çekiminde haksızlık yapıldığı iddiaları yerel basında ve kamuoyunda tepkilerle karşılanmıştır. Yerel basında çıkan bir haberde kura çekimine giren bir vatandaşın 'kuraya neden herkes dahil edilmedi' sorusu ne yazık ki kurada adaletsiz davranıldığı iddialarını güçlendirmektedir. Bu iddialar özellikle Gümüşlük ve Yalıkavak için yapılan kura çekimlerinde kontenjan belirlendiği, adaletsiz davranıldığı konularında yoğunlaşmaktadır."

İYİ Parti Bodrum ilçe Başkanı Nevzat Kanber, Bodrum Belediyesi'ne şu soruları yöneltti;

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber - Görsel: İnternet

Bodrum Belediyesi el işi stant kuralarında bir kontenjan belirlenmiş midir? Kuradan muaf tutulan var mıdır? Bu kişiler kaç kişidir ve neye göre belirlenmişlerdir?

"El işi standı" adı altında sadece el işi yapanlara stant verilebilecekken Çin malı yahut el işi olmayan, Bodrum dokusuna uymayan malzeme satışı yapanlara stant verildi mi?

Geçmişte stand dağıtımlarında yapılan haksızlıkları ortadan kaldıracağını vaat eden Sayın Aras'ın bu soruları cevaplaması ve kamuoyunun aydınlatılması gerekmektedir.

İYİ Parti Bodrum ilçe Başkanı Nevzat Kanber'in bir de çağrısı oldu. Bu çağrı şöyle;

"Pandemi nedeniyle bu sezon büyük sıkıntılar çekeceğimizin sinyallerini daha sezon başında hissetmiştik. Bizler en azından Temmuz ve Ağustos aylarını hem işveren, hem de emekçi kardeşlerimiz için kurtuluş ayı görmekteyiz. Bu sebeple buradan bir çağrı da bulunmak istiyoruz. Tüm Esnaf ve Ticaret odalarımız ve STK’larımız ve siyasi partilerimiz biraraya gelerek Bodrum için bir 'Esnafına Sahip Çık' kampanyası yapmamız gerektiği düşüncesindeyiz. Eğer ki devletimizden de destek alabilirsek bu konuyla ilgili en azından bu seneyi az zararla kapatabiliriz."

TAGS;

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber

İYİ Parti Bodrum İlçe örgütü

Muğla politika haberleri