Muğla seçim haberleri
HABER

CHP'de Gümüşlük ve Koyunbaba sandığa gidiyor

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Bodrum'da mahalle delege seçimleri

CHP Bodrum'da ilçe başkan adayları kimler?

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.11.2019 / CHP'de Gümüşlük ve Koyunbaba sandığa gidiyor. 9 Kasım 2019 Cumartesi günü CHP Gümüşlük - Koyunbaba mahalle temsilciliğinde saat 16:00 - 19:00 arası delege seçimleri için parti üyeleri oy kullanacak.

CHP ilçe kongreleri öncesinde örgütte delege seçimleri için sandıklar kurulmaya başlandı. İlçe örgütünde yönetim kurulunu, il delegelerini seçecek delegelerin belirleneceği mahalle delege seçimleri önemli. Bodrum CHP'de de adaylar netleşmeye başladı.

Seçimlerle ilgili olarak CHP Bodrum ilçe örgütünden üyelere gönderilen mesajda şu bilgiler paylaşıldı;

"Gümüşlük ve Koyunbaba mahallelerimizin delege seçimleri 09.11.2019 (Cumartesi) saat 16:00 ile 19:00 saatleri arasında, Gümüşlük mahalle temsilcilik binamızda yapılacaktır. Katılımlarınız önemlidir."

Neden önemli?

Mahalle delege seçimleri aslında genel merkez yönetininin ve genel başkanın seçimine kadar giden yolda ilk basamak. Bu nedenle çok önemli. CHP üyeleri mahalle seçimlerinde ilçe yönetimini belirleyecek delegeleri seçecek. Seçilen delegeler ilçe yönetimine aday olan isimleri oylayacak. Ardından genel merkez delege seçim sürecine geçilecek. Takvim yeni genel başkan ve parti genel merkez yönetimi seçilene kadar işleyecek.

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı

Kimler aday?

İlk aday Tuna Işın

CHP Bodrum ilçe başkanlığı için yazılı açıklamayla adaylığını duyuran ilk isim Tuna Işın oldu. Işın, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu duyurdu. Işın açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi;

Tuna Işın - CHP Bodrum İlçe Başkan Adayı

Tuna Işın - CHP Bodrum İlçe Başkan Adayı

Nihayet partimizin kongre süreçlerine ilişkin takvimi belli oldu. Partimizin gençlik kollarının bir neferi olarak başladığım siyaset yaşamımda, mahalle delegeliği, il delegeliği, ilçe yöneticiliği, yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Son iki yıldır da, gerek yerel gerekse ülkemizin siyasi gelişmelerini partimin sade bir üyesi olmanın onuru ve sorumluluğuyla yakından takip ediyorum."

Deniz Koca'da açıkladı

Deniz Koca, CHP Bodrum İlçe Başkan adaylığını Bodrum İlçe Merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Deniz Koca 1971 yılında Bodrum’da doğduğunu ve esnaflık yaptığını belirterek şunları söyledi;

Deniz Koca - CHP Bodrum İlçe Başkan Adayı

Deniz Koca - CHP Bodrum İlçe Başkan Adayı

Bodrum’da yaşamayı seçmiş, yaşadığı yerden almaya değil, tercih ettiği yeri evi yurdu sayıp değer katmaya gelmiş sosyal anlayış içinde sol ve sosyal demokrasiye, eğitime, insana, doğaya, sevgiye inanmış Bodrum’daki 50 yıllık yaşamları ile bu ifade ettiklerimiz hayata geçirmiş bir anne babanın Bodrum’da doğan ilk çocuğuyum. Teknik lise mezunu, elektrik malzemeleri satışı ile iştigal etmekteyim. Esnafım, evli ve 2 evlat babasıyım.

Halil Karahan aday mı?

CHP Bodrum ilçe örgütünün mevcut başkanı Halil Karahan'ın henüz resmen açıklama yapmasa da aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Zor bir seçim sürecinde partiyi başarıyla seçimlerden çıkartan isim olarak görülen Karahan, örgütle yerel yönetimler ve yerel yöneticilerin sağıklı bir ilişki kurmasına da büyük önem veriyor. Aileden siyasetçi olan Halil Karahan'ın annesi de CHP Bodrum'un ilk ve tek kadın ilçe başkanı ünvanına sahip.

Halil Karahan - CHP Bodrum İlçe Başkanı

Halil Karahan - CHP Bodrum İlçe Başkanı

Halil karahan'ın yerel seçimler sonrası Gümüşlük Rehberi'ne verdiği röportajını okumak isterseniz TIKLAYIN;

http://www.gumuslukrehberi.com/mugla-secim-haberleri-152.html

Roprtajın videosunu izlemek isterseniz TIKLAYIN;

https://youtu.be/CfogqH-RB6k

VİDEO;

TAGS:

CHP'de Gümüşlük ve Koyunbaba sandığa gidiyor

CHP Bodrum

Muğla siyaset haberleri