Muğla seçim haberleri
HABER

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'ndan AKP'ye tepki

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'ndan AKP'ye tepki

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'ndan AKP'ye tepki

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'ndan AKP'ye tepki

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında bir basın açıklaması yaptı. Zeybekoğlu, “İktidar partisinin İstanbul’daki hazımsızlığı AKP Genel Başkanı’nın sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendine rakip görmesindendir” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı üzerine bir açıklama yayınladı. 31 Mart Yerel seçimlerinde Türkiye’ye ve Muğla’ya baharı getirdiklerini söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İstanbul seçimlerini kaybetmenin iktidarda hazımsızlık yaptığını, bu nedenle seçimi iptal ettirmek için demokrasiyi ayaklar altına alan iktidarın YSK eli ile bunu başardığını söyledi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu

Seçim tekrarı tepkisi

Zeybekoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü;

Ülkemiz 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimi geride bırakarak asıl meselesi olan ekonomiye dönmek istese de iktidar partisi buna izin vermemektedir. İstanbul seçimlerindeki mağlubiyetlerini içine sindiremeyen iktidar ve tayfası YSK eli ile seçimi iptal ettirmiş ne yazık ki demokrasimiz ağır bir darbe almıştır. Aynı sandık kurulları ile Cumhurbaşkanı, referandum seçimi yapan YSK hiçbir hukuki dayanağı olmayan nedenlerle İstanbul’da sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmiş, evlere şenlik bir karar vermiştir. İktidar partisinin İstanbul’daki hazımsızlığı AKP Genel Başkanı’nın Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendine rakip görmesindendir ve en önemlisi de Sayın İmamoğlu’nun 'Siz İstanbul’a hizmet edeceksiniz, adama, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor' cümlesinden rahatsız olmalarıdır.

Zeybekoğlu'nun CHP Muğla il örgütü resmi web sitesinde de yayınlanan açıklamasının devamı şöyle;

Ekrem İmamoğlu başkanımızla demokrasi 23 Haziran’da tekrar kazanacak ve otobüsün camından bağıran gencimizin cümlesi ile “her şey çok güzel olacak. 2002’den beri ülkeyi yöneten anlayış özellikle İstanbul seçimlerinin iptali ile kendi içinde de çatırdamaya başladı. Demokrasi naraları atan iktidar partisi ve tayfası 7 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul seçimlerini de iptal ettirerek meselenin demokrasi olmadığını, iktidarlarını kaybetme korkusu olduğunu herkese gösterdi. Menfaat ve çıkar üzerine kurulu bir partinin son çırpınışlarını İstanbul seçimlerinin iptali sürecinde tüm vatandaşlarımız izledi. Ellerinde hiçbir delil olmadan bavullarla poz veren, Büyükçekmece’de kanunsuzca girilmedik ev bırakmayan anlayış sandıkta en büyük tokadı vatandaştan yiyecek, 23 Haziran seçimleri de bu iktidarın kaybetmeyi alışkanlık haline getirdiği seçim olacak. Ekrem İmamoğlu başkanımızla demokrasi 23 Haziran’da tekrar kazanacak ve otobüsün camından bağıran gencimizin cümlesi ile 'her şey çok güzel olacak'.

TAGS:

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu

Seçim haberleri

23 Haziran 2019 İstanbul Mahalli İdareler Seçimi