Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Daha önce yalanlanan iddia yeniden gündemde

Aykut Küçükkaya yazdı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20 Temmuz 2020 - Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı

Muğla'da 14 kıyının bir şirketin yönetimine bırakıldığı iddiası bir kez daha yinelendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, "Aynı şirket kıyı tesislerini istediği kişi ve kurumlara kiralamakta" dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya Muğla'da yerel yöneticilerle buluştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar’la bir araya gelen Küçükkaya'nın gündemi, "Muğla kıyıları."

Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı

Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı - Görsel Cumhuriyet Gazetesi

Görüşmeyi köşe yazısına taşıyan Küçükkaya, yakın zamanda bir kez daha gündeme gelen ancak yalanlanan Muğla'da 14 kıyının bir şirketin yönetimine bırakıldığı iddiasını da doğrudan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e sordu.

Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı 2

Muğla'da 14 kıyı bir şirketin yönetimine bırakıldı

İşte o yazıdan alıntılar;

"...

Muğla’da kıyılarla ilgili MUÇEV adında bir şirket yetkilendirilmiş. Eşsiz güzellikteki 14 kıyı, bu şirketin yönetimine bırakılmış. Osman Gürün, bu konuda “Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak isyan ediyor:

“2014 yerel seçimlerinden hemen sonra Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi gereken kıyı tesislerinin yerele bırakılmaması için apar topar kurulan, geliri, gideri ve kazancının nereye harcandığı belli olmayan bir yapılanma MUÇEV. Milletvekillerimizin TBMM’de verdiği soru önergelerinden öğrendiğimiz kadarı ile 2014-2018 kazancı 18 milyon denilmiş. Bu kazancın Muğla’da çevreyi korumak için harcandığı sadece bir cümle ile vekilimize iletilmiş. Büyükşehir belediyesi olarak bu şirkete tam 20 dava açtık ve hukuk yoluyla Muğlamızın hakkını arıyoruz. MUÇEV himayesine verilen 14 kıyı tesisinin yerel belediyelerimizde olması gerektiği yurttaşlarımız tarafından da dillendirilen ve talep edilen bir durum. Çünkü bu şirketin açıklamalarını AKP il ve ilçe başkanları yapmakta. Son olarak ormana ait 25 dönüm arazi bu şirkete şartsız, ihalesiz, habersiz verilebilmekte. Aynı şirket kıyı tesislerini istediği kişi ve kurumlara kiralamakta, bundan yerel yönetimlerin hiçbir zaman haberi olmamaktadır.

İşte o yazı

Yazının tamamını okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıya TIKLAYIN;

https://cumhuriyet.com.tr/yazarlar/aykut-kucukkaya/okluk-koyuna-4-kat-1752627

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Aykut Küçükkaya

Muğla haberleri