Muğla Haberleri
HABER

Muğla Büyükşehirden Psikolojik Danışmanlık Hattı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Psikolojik Danışmanlık Hattı

#Evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09 Nisan 2020 - Muğla Büyükşehirden Psikolojik Danışmanlık Hattı

Muğla’da eve kapanmak zorunda kalan vatandaşlar için "Psikolojik Danışmanlık Hattı" kuruldu. İhtiyaç duyan vatandaşlar sabah saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında 0850 297 58 48 numarası üzerinden hizmet alabilecekler.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısının ardından sosyal izolasyon uygulayan Muğla’da yaşayan vatandaşların kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından “Psikolojik Danışmanlık Hattı” hizmete alındı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Psikolojik Danışmanlık Hattı” haftanın 7 günü 09.00 ile 19.00 saatleri arasında 0850 297 58 48 numarası üzerinden Muğlalılara hizmet verecek. Hattı arayan yurttaşlar pandemi sonucu oluşan sendromlar, sosyal izolasyon ve stres kaynaklı sorunlarla ilgili destek alabilecekler.

Muğla Büyükşehirden Psikolojik Danışmanlık Hattı

Muğla Büyükşehirden Psikolojik Danışmanlık Hattı

Pandemi riski sebebiyle uzaktan eğitime geçilmesi dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi, ailelere, çocuklar için özel destek sağlayacak Psikolojik Danışmanlık Hattı’nı arayan velilere, alanında uzman psikologlar tarafından; aile içi iletişim, ev içinde eğitici faaliyetler ve aile içi sosyal aktiviteler gibi destekleyici programlar sunulacak.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Koronavirüs önlemleri

Muğla haberleri