Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

SHP eski milletvekili Yusuf Kenan Sönmez koronadan yaşamını yitirdi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

25 Mart 2020'de tedaviye alınmıştı

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 03.04.2020 - SHP eski milletvekili Yusuf Kenan Sönmez koronadan yaşamını yitirdi

SHP eski milletvekili Yusuf Kenan Sönmez koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

18. Dönem SHP Milletvekili ve CHP kurultay delegesi olan Yusuf Kenan Sönmez bir dönem de CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevinde de bulunmuştu.

Sönmez, 25 Mart 2020 tarihinde koronavirüs testinin pozitif çıktığını Balıkesir Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındığını açıklamıştı.

Sönmez sosyal medyadan yaptığı duyuruda, “Gerçek dostlarımdan bir ricam bana telefonla ulaşmaya çalışmasınlar. Mesajla anlaşabiliriz. Bir de gerçekten dost olduğunu zannettiğim bedenleri büyük vicdanları küçük insanları gördüm. Hepinize saygılar, sevgiler, kalın sağlıcakla” mesajını paylaşmıştı.

18. Dönem CHP Milletvekili ve kurultay delegesi Yusuf Kenan Sönmez'in annesi Firdevs Sönmez de 2017 yılında vefat etmişti.

Yusuf Kenan Sönmez

Yusuf Kenan Sönmez - Görsel: Gerçek Gündem

Yusuf Kenan Sönmez kimdir

Yusuf Kenan Sönmez, Türk siyasetçi. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme, Muhasebe Bölümü mezunu. Özel Sektör Yöneticiliği, Serbest Ticaret, Türkiye Büyük Millet Meclisi XVIII. Dönem SHP İstanbul Milletvekilliği yapmıştır. CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Not:

Gazetecilik hayatımda tanıma şerefine eriştiğim güzel insan, ağabeyim Yusuf Kenan Sönmez koronavirüs nedeniyle vefat etti. Işıklar yoldaşı olsun. Yakınlarına ve yoldaşlarına baş sağlığı ve sabır dilerim. Yalçın Çakır

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

SHP eski milletvekili Yusuf Kenan Sönmez

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler