Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Sahil Güvenlik de oradaydı

Denize en çok MAVİ yakışır

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.02.2020 - Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Bodrum Belediyesi’nin “Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla başlattığı deniz dibi temizlik çalışmalarının bu yılki etabı Yalıçiftlik Koyunda başladı. Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yoğun çabalar sonrasında “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil edilen Küdür Koyu’nda da en kısa sürede benzer bir etkinliğin düzenleneceğini açıkladı.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 2

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Bodrum’da bu yıl 6.'sı düzenlenen “Denize en çok MAVİ yakışır" temizlik etkinliği için sabah saatlerinde, Çiftlik Mahallesi Yalıçiftlik Koyunda Bodrum Belediyesi'nin ilgili birimleri, Mis Gibi 1 Bodrum platformu gönüllüleri, Kızılağaç Koruma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı DEGAK-15 ekibi ve Kızılağaç Saliha-Veysel Oktay Ortakulu öğretmen ve öğrencileri bir araya geldi.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 3

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 10 kişilik ekibiyle ilk defa destek verdiği temizlik çalışması öncesinde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Aras, etkinliğe katılan ve destek veren başta çocuklar olmak üzere herkese teşekkür etti. Başkan Aras, Bodrum’un denizi, kıyıları, koyları ve doğasıyla bir bütün olarak korunması gerektiğini ve bu konuda duyarlı vatandaş sayısının her geçen gün arttığını ifade ederek "Bodrum'da doğaya çevreye duyarlı insanlar yaşıyor o yüzden geleceğimizden çok ümitliyim. Yalıçiftlik, çevre temizliğinde çok iyi bir karneye sahip. Yarımada'da en az çöp burada çıkıyor ama biz 10 kg. da olsa denizlerimizde o çöpü istemiyoruz. Bunu denizde yaşayan tüm canlılara ve çocuklarımıza borçluyuz. Çünkü gelecek bizlerin elinde." dedi.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 4

 
Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşındaDenize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Başkan Aras, sivil toplum örgütleri ile birlikte verilen yoğun çabalar sonrasında "kesin korunacak hassas alan” olarak tescil edilen Yalıkavak-Küdür Yarımadası’nda da en kısa sürede kıyı ve deniz dibi temizlik etkinliği düzenleneceğini belirterek bölgenin çok hassas bir alan olduğunu ve bu karar sayesinde Küdür'de yapılmak istenen bütün müdahalelerin engelleneceğini söyledi.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 5

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

Yalıçiftlik’teki etkinliğe, Bodrum Belediyesi’nin 10 kişilik dalış ekibi ile 8 Sahil Güvenlik personeli denizde, 45 öğrenci, öğretmen ve diğer gönüllüler ise sahilde destek verdi. Yaklaşık 2 saat süren temizlik sonrasında, denizden ve kıyıdan 76 kg. plastik, 15 kg. Cam, 90 kg. Metal ve araç lastikleri toplandı. Yerinde ayrıştırılan atıklar Bodrum Belediyesi’nin Konacık’taki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 6

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

“Denize En Çok Mavi Yakışır” etkinliği kapsamında Yalıçiftlik’ten sonra Gümbet, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü, Gölköy, Bodrum Merkez, Torba ve Güvercinlik olmak üzere toplam 13 noktada deniz dibi ve sahil temizliği gerçekleştirilecek.

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında 7

Denize en çok MAVİ yakışır 6 yaşında

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Denize en çok MAVİ yakışır

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Hayatın içinden haberler