Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

DİKKAT - Borçların yapılandırması uyarısı

Genel | Haber | News

Muğla Yemekleri Tarifleri


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Warning of debt restructuring - CLICK

İlk iki taksit çok önemli

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.10.2020 - DİKKAT - Borçların yapılandırması uyarısı

Vergi ve devlete olan bazı borçların yapılandırılması için başvuru yapanlar dikkat. O süre doluyor...

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin başvuruda bulunanlar, yapılandırmanın bozulmaması için peşin ya da ilk taksit ödemelerini en geç 1 Kasım Pazartesi gününe kadar yapmaları gerekiyor.

7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru süresi 30 Eylül'de sona ermişti.

Bir kez ertelenen uygulama hayata geçince başvuranlar faizsiz ana borcu öedemek ya da borcu taksitlendirmek olanağına kavuşmuştu. Ancak bir şartla. Yapılandırmaya konu olan borcun ilk 2 taksidinin ya da tamamının en beç 1 KAsım 2021 tarihe kadar ödenmesi gerekiyor.

Kanunda öngörülen peşin ve birinci taksit ödemeleri için son gün, 31 Ekim 2021 tarihi hafta sonu tatiline rastladığından 1 Kasım Pazartesi mesai bitimi olarak belirlendi. İkinci taksit ise 30 Kasım'a kadar ödenecek.

Yapılandırma imkanının bozulmaması için ilk iki taksidin mutlaka zamanında ödenmesi gerekiyor. SGK'ye ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Peşin ödeme avantajı

Yapılandırılan borçların peşin olarak 1 Kasım'a kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılıyor.

Ödemeler, kredi kartı veya banka kartı ile interaktif vergi dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar ve PTT şubeleri aracılığıyla yapılabiliyor. Yapılandırma yasasından yararlanmak üzere 5 milyon 804 bin 861 mükellef başvuruda bulunmuştu.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

ENGLISH

ATTENTION - Warning of debt restructuring

Attention to those who apply for the restructuring of taxes and some debts to the state. That time is up...

Those who apply for the restructuring of taxes and some other debts must make the cash or first installment payments by Monday, November 1, at the latest, in order to prevent the restructuring.

The application period for benefiting from the provisions of the Law No. 7326 on the Restructuring of Certain Claims expired on September 30.

Once the postponed application was implemented, the applicants had the opportunity to pay the main debt without interest or to pay the debt in installments. But on one condition. The first 2 installments or all of the debt subject to the restructuring must be paid by November 1, 2021 at the latest.

The deadline for the cash and first installment payments stipulated in the law has been determined as the end of the working hours on Monday, November 1, since October 31, 2021 coincides with the weekend holiday. The second installment will be paid by 30 November.

The first two installments must be paid on time in order not to spoil the possibility of restructuring. The first installment payments to SGK will be made on 30 November at the latest.

Advance payment advantage

In case the restructured debts are paid in cash by 1 November, 90 percent discount is made from the calculated D-PPI amount and 25 percent discount from the actual administrative fines.

Payments can be made with a credit or debit card through the interactive tax office or through contracted banks and PTT branches. 5 million 804 thousand 861 taxpayers applied to benefit from the restructuring law.

TAGS;

Yapılandırılan borçlar

Vergi borçları

Hayatın içinden haberler