Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

MARMARİS - Alevler yeniden yükseldi

Genel | Haber | News

Gümüşlük Brands


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

An itibariyle son durum - Yerinden CANLI / 23:25

Karayolu trafiğe kapatıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.07.2021 - MARMARİS - Alevler yeniden yükseldi

Marmaris'de alevler yeniden yükseldi. Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapatıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay'dan çok önemli bir de çağrı geldi.

Marmaris'te binlerce dönüm orman içindeki canlılar, köyler, evlerle birlikte alevlere teslim oldu. İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili olan yangına hava karardığı için sadece karadan müdahale edilebiliyor.

Ancak rüzgar nedeniyle alevler Marmaris - Datça karayolu kenarında yeniden güçlendi. Bu nedenle de Marmaris-Datça yolu Yeşilbelde mevkiinde ulaşıma kapatıldı.

Marmaris'de alevler yeniden yükseldi

Marmaris'de alevler yeniden yükseldi

Trafiğe çıkmayın çağrısı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay 2

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay (Soldan üçüncü)

Marmaris'te Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yöneticilere seslenerek, "Çok acil olarak, havadan müdahale derhal hızlanmalı ve çoğalmalı" dedi.

Oktay'ın ayrıca vatandaşlara da çok önemli bir çağrısı oldu. O çağrı şöyle;

"Hepinizden rica ediyorum, zorunlu olmadığınız sürece trafiğe çıkmayın. Ne sağlık ekibimiz ne yangın söndürme araçlarımız yeterli sürede ulaşması gereken yerlere ulaşamıyorlar. Lütfen ama lütfen hepinizden rica ediyorum zorunlu değilseniz lütfen trafiğe çıkmayın."

Marmaris'de alevler yeniden yükseldi 2

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay (Soldan ikinci)

Siz de izleyebilirsiniz

Marmaris Belediyesi yangının durumuyla ilgili canlı bir uygulamayı yayınlamaya başladı. "Türkiye Orman yangınları izleme uygulaması"na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

https://esriturkiye.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=de7628d3f2aa4394b1da18bce069fb2c

En ağır hasar Osmaniye'de

Marmaris'de dün başlayn yangın rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili oldu. Hala süren yangında gündüz saatlerinde havadan 9 helikopter, 2 uçak, karadan ise çok sayıda arazöz, yangın söndürme işçisi, Muğla, Bodrum, İstanbul, İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Eskişehir'den gelen itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Genel Müdürlüğü kadrolarıyla müdahale ediliyor.

Marmaris orman yangını - GHA

Marmaris orman yangını - GHA

Yangından en çok etkilenen mahallelerden biri Osmaniye. Osmaniye'de 25 konut, 45 ahır yandı, 600 arı kovanı zarar gördü, 75 küçükbaş hayvan öldü. Ayrıca ormandaki binlerce ağaç ile vahşi yaşamda yer alan canlılar da yok olup gitti.

Gümüşlük Rehberi olay yerinden sıcağı sıcağına gelişmeleri sizlere aktarırken an itibariyle ne yazık ki Marmaris orman yangını hala devam ediyordu.

Marmaris orman yangını - GHA 2

Marmaris orman yangını - GHA

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Marmaris orman yangını

Marmaris'te Belediye Başkanı Mehmet Oktay

Marmaris Orman Yangını