Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Forbes'in listesinde "korona etkisi!.."

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Aşı ve medikal firmaları "Dolar milyarderleri" listesinde

Dolar milyarderi sayısında 660 kişilik artış

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.04.2021 - Forbes'in listesinde "korona etkisi!.."

Aşı ve medikal firmaları Forbes'in "Dolar milyarderleri" listesine girdi. Karantinada dolar milyarderleri servetini kaça katladı dersiniz?

Koronavirüs dünyayı kasıp kavurmaya devame derken virüsle birlikte aşı ve medikal firmaları da servetlerine servet kattı. Listeye girenler arasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren, Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı Türk asıllı Alman vatandaşı Prof. Dr. Uğur Şahin de yer aldı.

Dr Ozlem Türeci, Prof.Dr. Ugur Sahin

Dr Ozlem Türeci, Prof.Dr. Ugur Sahin

Forbes'in yayımladığı listeye göre son 1 yılda dünya genelindeki dolar milyarderi sayısı 660 kişilik artışla 2.755'e ulaştı. Milyarderlerin toplam serveti ise 5.1 trilyon dolarlık artışla 13.1 trilyon dolara yükseldi.

Koronoyla gelen milyarderler

Listeye yeni katılan 40 dolar milyarderi arasında en zengini maske ve diğer koruyucu ekipmanlar üreten Çin merkezli Winner Medical’in yüzde 68 hissesine sahip olan Li Jianquan. Şirketin 2020 yılında Shenzen Borsası’ndaki halka arzı sonrası Jianquan’ın şahsi serveti 6.8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Aralarında Moderna ve yine Çin merkezli CanSino Biologies’in de bulunduğu bazı şirketlerin değeri devasa boyutta arttı. Aynı şirketten birden fazla milyarder Forbes listesine girmeyi başardı.

Forbes listesi

Listeye giren aşı ve medikal firmalarından bazıları

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

Uğur Şahin de listede

Prof.Dr. Ugur Sahin, Dr Ozlem Türeci

Prof.Dr. Ugur Sahin, Dr Ozlem Türeci

Biontech Kurucu Ortağı Uğur Şahin yer alıyor. Forbes'a göre Şahin 4 milyar dolarlık servete ulaştı ve ilk kez milyarderler listesine girdi.

Kaynak (EN):

https://www.forbes.com/sites/giacomotognini/2020/12/23/meet-the-50-doctors-scientists-and-healthcare-entrepreneurs-who-became-pandemic-billionaires-in-2020/?sh=66be5c715cd9

Başarı nasıl geliyor?

Forbes Dergisi'nden Leah Rosenbaum bilim insanı Prof-Dr. Ugur Sahin, Dr Ozlem Türeci ile ilgili mükemmel bir yazıyı kaleme almış. Gerçek başarı neden şansla değil de çalışma ve bilgiyle geliyor bu yazıyı okuyunca çok iyi anlıyorsunuz.

TIKLA MAKALE (EN)

https://www.forbes.com/sites/leahrosenbaum/2021/04/08/biontechs-humble-billionaire-ceo-on-the-next-era-of-mrna-vaccines/?sh=48f477ba19da

Görseller, Prof.Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci görselleri, BioNTech SE Twitter hesabından alıntıdır

VİDEO;

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

TAGS;

Dolar milyarderleri

Forbes

Hayatın içinden haberler