Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

İlyas Salman'dan ünlü oyuncuya yanıt

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Ödüllerde sağcılık solculuk poeliği

Boyaz sitem etti, Salman yanıt verdi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 10.12.2020 - İlyas Salman'dan ünlü oyuncuya yanıt

İlyas Salman'dan sinema ve dizi oyuncusu Hakan Boyav'a yanıt. Ödüllerin sol görüşlü olanlara verildiği söyleyen Boyav'a, "Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan" dedi.

TRT1’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin oyuncusu Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti. Türk sinemasının efsane oyuncusu İlyas Salman ise Boyav’a tepki gösterdi.

İlyas Salman

İlyas Salman

VNET'te yayınlanan Sormasam Olmaz adlı programın konuğu olan oyuncu Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti.

Sinema sektöründe verilen ödüllerin hakkaniyetli olmadığının belirten Boyav şunları söyledi:

"Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye'de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye'deki ödüller."

İLYAS SALMAN’DAN YANIT
Türk sinemasının efsane oyuncusu İlyas Salman ise Boyav’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Salman, tepki gösterdiği paylaşımında, “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan” ifadelerini kullandı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

İlyas Salman

Hakan Boyav

Hayatın içinden haberler