Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

İzmir deprem; 114 vefat çok sayıda yaralı

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

İzmir merkezli deprem

İstanbul'dan Muğla'ya hissedildi


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Dakika Dakika Gelişmeler - İzmir Seferihisar'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İZMİR CANLI

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 114 kişi hayatını kaybetti, 600 fazla kişi yaralandı. Buca, Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ilçelerinde binalar yıkıldı.

04 KASIM 2020

07:25

İzmir'deki depremde can kaybı 114'e yükseldi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde can kaybının 114 olduğunu, 137 kişinin tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim'deki depremin ardından 45'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere toplam 1713 artçı sarsıntı kaydedildi.

03 KASIM 2020

21:38

AFAD, İzmir depreminin ardından 113 kişi yaşamını yitirdi

SAKOM’dan alınan bilgilere göre 113 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.035 vatandaşımızdan 898’i taburcu edilmiş olup 137 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.

21:30

AFAD, İzmir depreminin ardından 111 kişi yaşamını yitirdi

AFAD: SAKOM’dan alınan bilgilere göre 111 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.035 vatandaşımızdan 898’i taburcu edilmiş olup 137 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.

İzmir’de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 13’ünde çalışmalar tamamlanmış olup 3 noktada 4 binada çalışmalara devam edilmektedir.

16:00

İzmir'deki depremde can kaybı 109'a yükseldi

AFAD, İzmir'de meydana gelen 6,9'luk depremin ardından yaşanan can kaybının 109'a yükseldiğini açıkladı.

"SAKOM’dan alınan bilgilere göre 109 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.036 vatandaşımızdan 898’i taburcu edilmiş olup 138 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.

İzmir’de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 13’ünde çalışmalar tamamlanmış olup 3 noktada 4 binada çalışmalara devam edilmektedir."

03:47

Yaşamını ytirenlerin sayısı 107

AFAD'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"SAKOM’dan alınan bilgilere göre 107 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1027 vatandaşımızdan 883’ü taburcu edilmiş olup 144 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.

02 KASIM 2020

18:25

Deprem sonrası müteahhitlere gözaltı

Deprem sonrası yıkılan binaların müteahhit ve fenni mesullerin de aralarında bulunduğu 11 kişiden 9'u gözaltına alındı.

İzmir'deki depremde sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 2 şüpheli aranırken gözaltına alınanlar şöyle;

. Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A, . Cumhuriyet Sitesi B ve C bloklarının fenni mesulü E.İ,
. Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki market sahibi R.Y, market yapı sahibi M.Y.
. Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B,
. Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A,
. Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D.
. Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö.

14:20

Yaşamını yitirenlerin sayısı 93 oldu

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 93'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 994 olarak açıklandı. 106 kişi enkaz altından sağ çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, acil yıkılması gereken ağır hasarlı 53 bina tespit ettiklerini söyledi.

10:45

Yaşamını yitirenlerin sayısı 83 oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 83 olduğunu açıkladı.

01:35

58 saat sonra gelen mucize

İzmir Bayraklı'daki Emrah Apartmanı’ndaki ekipler dinleme yaptığı sırada bir kişinin sesi duyuldu. Sesin geldiği noktada çalışma yapan ekipler 58. saatte 14 yaşındaki İdil Şirin’e sağ olarak ulaştı. İlk müdahalenin ardından İdil Şirin hastaneye kaldırıldı.

İzmir depremi, 30 Ekim 2020 2

14 Yaşındaki İdil 58 saat sonra sağ kurtarıldı - GHA

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, “Allahıma binlerce kere şükürler olsun. 58. saatte İdil çıktı” açıklamasını yaptı.

Emrah apartmanında şimdiye kadar 29 kişiye ulaşılmış, 14’ü sağ olarak çıkarılmıştı.

01 KASIM 2020

21:00

Yaşamını yitireenlerin sayısı 69 oldu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 69'a yükseldiğini bildirdi. Açıklamada, 949 kişinin yaralandığı, bunlardan 729'unun tedavilerinin ardından taburcu edildiği, 220'sinin tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

14:45

Depremde vefat sayısı 58 oldu

Samsun'da etkinliiğe katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ''İzmir'de şu an itibarıyla 58 vefatımız var..."

10:45

Vefat edenllerin sayısı 51 oldu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 51 kişinin yaşamını yitirdiğini, toplam 896 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 682’sinin taburcu olduğu, 214 kişinin tedavisine devam edildiği ve halen 9 binada arama kurtarma çalışması yapıldığı bildirildi.

10:05

Ege Denizi'nde yeni deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.05'te Kuşadası Körfezi açıklarında 4,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Kuşadası Körfezi'nin 17,62 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı.

07:46

Vefat edenllerin sayısı 49 oldu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 49 kişinin yaşamını yitirdiğini, toplam 896 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 682’sinin taburcu olduğu, 214 kişinin tedavisine devam edildiği ve halen 9 binada arama kurtarma çalışması yapıldığı bildirildi.

31 EKİM 2020

22:45

Hayatını yitirenlerin sayısı 39 oldu

AFAD, İzmir'deki deprem sonrası yaşamını yitirenlerin sayısının 39'a yükseldiğini, 885 yurttaşın yaralandığını, 9 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

20:35

Depremde vefat sayısı 37 oldu

İzmir'de incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ''Şu an itibarıyla 37 vefatımız var. 885 yaralımız var. Bunlardan 667'si taburcu olmuş vaziyette. 218 vatandaşımızın şu anda tedavisi devam ediyor. 8 yoğun bakım var. Bunların içinde 3 tane ağır hastamız var''

20:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi’nde yetkililerden depremle ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir AFAD'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir AFAD'da

15:50

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, deprem bölgesinde

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, deprem felaketinin yaşandığı İzmir'e geldi. Deprem bölgesinde vatandaşlarla görüüşüyor.

15:30

CHP'li başkanlar deprem nöbetine başlıyor

CHP'de İzmir depremi için 11 büyükşehir belediye başkanı harekete geçti. Her gün 2-3 büyükşehir belediye başkanı İzmir’e giderek destek nöbetine başlayacak, çalışmalara katkı verecek. Bu kapsamda ilk olarak yarın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer İzmir’de olacak.

14:35

Kılıçdaroğlu deprem bölgesinde

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir depreminde en çok hasar gören Bayraklı İlçesindeki Mansuroğlu Mahallesi’ne giderek bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, önce depremde yıkılan Rızabey Apartmanı’na giderek CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan bilgi aldı. Özkan, "Orada beş kişi var. Kiriş açıldığında beş kişiye ulaşılabilecek. Jandarma ekipleri yukarıda çalışıyorlar. Aşağıda diğer ekipler var. İllerden gelen bizim ekiplerimiz de çalışıyor orada. Eğer üstten aşağıya tünel açılabilirse çıkarılabilecekler… Ama asıl büyük iş yukarıda. Yukarıdan tünel açmaya çalışıyorlar" dedi.

Kılıdaroğlu İzmir'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de - GHA

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da maske ve dezenfektan dağıtımı yaptıklarını, gece boyunca yapılan çalışmaları Kılıçdaroğlu’na aktardı. Kılıçdaroğlu'na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da eşlik etti.

14:33

Yaşamını yitiren sayısı 26 oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "26 vefatımız, 885 yaralımız, 15 yoğun bakımda olan hastamız var. Evleri yıkılan vatandaşlarımıza da en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz" açıklamasında bulundu.

12:07

İzmir'de eğitime ara verildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldıklarını bildirdi.

11:17

Ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Binlerce vatandaşımız dışarıda yaşamaya başladı. Yapılacak çok şey var iaşesinden cep telefonu şarjına kadar binlerce ihtiyaç var. İzmir’in yanındayız ve çözmek için canla başla ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bütün İzmir’e tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

11:04

Acil yardım Ödeneği çıkartıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Biz de depremi duyar duymaz tüm ekiplerimizi seferber ettik. Psikososyal destek veremeye de devam edip ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Yine vakıflarımızın acil ihtiyaçlarımızı karşılamak amacıyla 5 milyonluk acil yardım ödeneği çıkardık 3 milyon da AFAD göndermişti. Dolayısıyla 8 milyonluk bir acil yardım ödeneği çıkmış oldu. Tekrar geçmiş olsun diliyorum" dedi.

11:03

Probakatif mesajlara soruşturma

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Tüm kurumlarımız İzmir’in yaralarını saramaya devam edecek. Dualarımız enkaz altındaki vatandaşlarımızla. Ortak acılar ortak duygudaşlığı gerektirir. Cumhuriyet başsavcılıklarımız acılarımız enkaz altındayken bu acıları provoke edenlere karşı soruşturmalarını başlatmıştır. Keşimse birliğimizi kardeşliğimizi acımızı suiistimal edemez bunu etmek isteyenlere de adaletimiz asla müsaade etmeyecektir. 3 kişi Tekirdağ, Adıyaman ve Gaziantep’te gözaltına alınmıştır. Tüm süreçlerde yine gerekli takip yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

10:35

Kurum'dan uyarı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bakanlığımız bütün binalara girmek suretiyle hasar tespit çalışmalarını yapacaklar. Vatandaşlarımızdan ricamız hasar tespit çalışmalarının yapılmasının ardından evlere girmek bu konuda önem arz etmektedir" dedi. Kurum'un açıklamasının özeti şu şekilde:

"İlgili tüm bakanlıklarımız koordinasyon grubunda. Arama kurtarma faaliyetleri yapılmakta. Hızlı bir şekilde arama kurtarma faaliyetleri yapılmaktadır. Şu an sahada fiilen yaklaşık 5 bin tane görevli personel bulunuyor. 475 araçla da arama kurtarma faaliyetlerimizi yürütüyoruz. 17 binada yıkım gerçekleşmişti şu an arama kurtarma faaliyetleri 8 bina da devam ediyor. 9 binada arama kurtarma faaliyetleri sonlandırıldı. AFAD, Kızılay ve belediyeler bölgeye çadır yiyecek gibi destekleri sürekli sağlamaktadır. Depremin olduğu andan itibaren şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardık."

08:35

Şiddetli artçı deprem

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre deprem İzmir'in Seferihisar ilçesine 17 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Saat 08.31'de Ege Denizi'nde, İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 7,33 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

30 EKİM 2020

04:20

Yaşamını yitiren sayısı 25 oldu

AFAD, depremde 1'i boğulma olmak üzere 25 kişinin hayatını kaybettiğini, 804 kişinin yaralandığını bildirdi.

00:55

Yaşamını yitiren sayısı 20 oldu

AFAD, depremde 1'i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 711 kişinin yaralandığını bildirdi.

00:30

İki çocuğu ve eşini yitirdi

İzmir Tabip odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu depremde yaşamını yitirdi. İzmir'deki depremde, İzmir Tabip odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu, enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

00:28

Kuşadası'nda depremde 35 kişi yaralandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Ege Denizi'nde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 35 kişi hafif yaralandı, 4'ü ağır 100 binada hasar oluştu. Türkmen Mahallesi’ndeki bir site ise tamamen boşaltıldı.

VİDEO

Deprem anının videosu paylaşıldı;

23:25

Yaşamını yitiren sayısı 17 oldu

AFAD, depremde 1'i boğulma olmak üzere 17 kişinin hayatını kaybettiğini, 709 kişinin yaralandığını bildirdi.

22:15

6 hesap tesbit edildi

EGM'den deprem üzerinden aşağılayıcı paylaşımlarda bulunanlarla ilgili açıklama geldi. Depremle lgili aşağılayıcı paylaşım yapan 6 profil belirlendi.

EGM'den yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 20 paylaşıma rastlanıldığı, yapılan 6 paylaşımın kullanıcısının tespit edilerek gerekli çalışmaların yapılması için adli mercilere intikal ettirileceği, konuya ilişkin takibat ve çalışmaların hassasiyetle devam ettiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

20:08

İzmir depreminde ölü sayısı 12'ye yükseldi

AFAD, depremde 1'i boğulma olmak üzere 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 419 kişinin yaralandığını bildirdi.

20:00

Uçuşlar devam edecek

Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İzmir'de meydana gelen depremin ardından başta İzmir olmak üzere çevre illerde uçuş operasyonun kesintisiz devam ettiğini açıkladı. Keskin, "Depremi herhangi bir sorun yaşamadan atlatan İzmir, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale illerindeki havalimanlarımızda uçuş operasyonlarımız kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. İzmir'de meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; yaralılara acil şifalar diliyorum. Yüce Allah ülkemizi afet ve felaketlerden korusun" dedi.

19:15

İzmir'e girişler kapatıldı

İzmir Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda kente girişler bir sonraki duyuruya kadar durduruldu.

18:25

İzmir’deki deprem nedeniyle 4 maç ertelendi

Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir ile çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle profesyonel liglerde İzmir’i temsil eden takımların İzmir'de 31 Ekim Cumartesi günü yapacağı 4 karşılaşma ertelendi.

Süper Lig’de Göztepe – Aytemiz Alanyaspor, TFF 1. Lig’de Menemenspor-Ankaraspor, Altınordu-Royal Hastanesi Bandırmaspor ve Misli.com 3. Lig’deki Bergama Belediyespor-Kozan Spor FK müsabakaları ileri bir tarihte oynanacak.

18:15

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 18.14'te Aydın'ın Kuşadası ilçesi yakınlarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Başkanlığın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre deprem, Ege Denizi'nde Kuşadası'na 20,3 kilometre uzakta, yerin 7,73 kilometre derinliğinde meydana geldi.

17:58

Deprem uzmanı Prof. Naci Görür'den açıklama

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, İzmir'de yaşanan depremle ilgili, depremin Tuzla fayının üzerine yaşanmış olabileceğini, böyle olması durumunda fayın kırılmayan kısımlarının yarattığı stresin başka depremlere de neden olabileceğini söyledi. HaberTürk'te Veyis Ateş'e konuşan Görür, şunları söyledi:

Kuzey doğu- güney batı doğrultusunda faylar var. İzmir'i etkileyen Çeşme fayı ve Gürbahçe fayı ve doğuda Seferihisar fayı ve sonra Tuzla fayı var. Bu deprem Tuzla fayının içinde onun devamında meydana geldi diye düşünüyorum. Seferihisar fayının üstünde de olabilir bana daha çok Tuzla fayının üstünde görülüyor. 60-70 kilometrelik bir fay, 30 kilometresi kırıdıysa kırılmayan kesimine stres transfer edilmiş olabilir. Bu da başka bir depreme neden olabilir. Bu bir uyarıdır ama henüz nereden kırıldığını bilmiyoruz. O nedenle kesin konuşmamak lazım. Bunun araştırılması gerekir.

17:38

İzmir'deki deprem sebebiyle Göztepe - Alanyaspor maçı ertelendi

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir ile çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle profesyonel liglerde İzmir’i temsil eden takımların 31 Ekim Cumartesi günü oynayacağı 4 karşılaşma ertelendi. Süper Lig’de Göztepe – Aytemiz Alanyaspor, TFF 1. Lig’de Menemenspor-Ankaraspor, Altınordu-Royal Hastanesi Bandırmaspor ve Misli.com 3. Lig’deki Bergama Belediyespor-Kozan Spor FK müsabakaları ileri bir tarihe yapılacak."

İzmir depremi, 30 Ekim 2020 3

İzmir depremi, 30 Ekim 2020

17:33

Kandilli'den açıklama

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener açıklama yaptı. Özener şunları söyledi;

"21 deprem meydana geldi, artçılar 15 gün sürebilir. 30-40 km'lik bir fayın kırıldığı ilk izlenimlere göre tespit ediliyor.

Normal bir deprem bu. Normal faylanma depremi. Şu ana kadar, depremden 1,5 saat sonraya kadar, 21 tane deprem kaydettik. Depremler artmakta, artçıların da 1 hafta 15 gün kadar sürmesi bekleniyor. Bazı bilgiler verelim size; Ege Bölgesi sismik olarak oldukça etkin bir bölge. Dolayısıyla bu bölgede ana kara ve denizde deprem oldukça yoğun bir deprem aktivitesi oluyor.

Tsunami oluyor mu olmuyor mu tartışmalı... 2017 bodrum depreminden sonra tsunami meydana gelmişti. Bugün de tsunami meydana geldi. Bu tsunamiyle ilgili Akdeniz - Karadeniz bağlantılı denizlerde tsunami uyarı merkezi nöbetçi arkadaşlarım, deprem olduktan 9 dakika sonra tüm üye ülkelere, ülkemizde bu konuda tsunami uyarı mesajını göndermiştir."

17:21

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den açıklama;

"10'un üzerinde yan yatmış bina var. Arama kurtarma faaliyetleri başlatıldı. 70'e yakın kişi canlı olarak kurtarıldı. Bizim vatandaşlardan özellikle istirhamımız, kıyı bölgelerindeyseniz deprem meydana geldiği zaman meraklı gözlerle denize bakmak yerine kıyıdan uzaklaşmasıdır. İzmir'de trafik kilitlenmiş durumda onu açmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam, herkes sakin bir şekilde boş bir alanda beklesin. Bizim açıklamalarımızı beklesinler. Şu an için kan anonsu, ihtiyacı yok. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum, gereksiz trafiğe çıkıp yolları tıkamasınlar."

17:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir depremiyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan mesajında "İzmir’de meydana gelen #deprem'den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik." dedi.

İzmir depremi, 30 Ekim 2020 4

İzmir depremi, 30 Ekim 2020

17:04

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama;

"İzmirdeki depremde ne yazık ki 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplamda 120 vatandaşımız depremden etkilendi. 38 ambulansımız, 35 UMKE ekibimiz ve 2 ambulans helikopterimiz olay yerinde. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız. Başımız sağ olsun."

17:00

AFAD: 4 kişi hayatını kaybetti, 120 yaralı var. AFAD'ın açıklamasına göre 4 kişi hayatını kaybetti, 120 de yaralı var. AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında şöyle denildi:

"Alınan ilk bilgilere göre 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 vatandaşımız yaralanmıştır. Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon lira acil yardım ödeneği gönderilmiştir."

15:33

İstanbul Vali'sinden son dakika açıklaması geldi. Yerlikaya açıklamasında şunları söyledi:

"AFAD verilerine göre; saat 14.51'de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde #deprem meydana gelmiştir. İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun."

İzmir deprem, 30 EKim 2020

İzmir deprem, 30 Ekim 2020

15:10

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilk açıklama geldi;

"Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 binanın yıkıldığı ihbarı geldi. Uşak, Denizli, Manisa, Balıkesir, Aydın ve Muğla'da binalarda ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir."

14:51

İzmir'de Seferihisar merkezli 6.6 şiddetinde dprem ardından da tsunami meydana gldi.

Deprem, Seferihisar’ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir’de bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi.

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

İzmir'de deprem

İlk şiddeti 6.6

Hayatın içinden haberler