Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan gargara tepkisi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan basına yaptığı açıklamaya, açıklama!..

Kelle paça çorba, karbonat gargarası polemiği


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05.10.2020 - Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan gargara tepkisi

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "tuzlu suyla, karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim" dedi. Peki ama Prof. Ceyhan bunu neden dedi?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, kelle paça çorba, karbonatla gargara ve tuzlu suyla gargaranın covid-19 üzerine etkileri ile ilgili yapıldığı söylenen açıklamalar üzerine verdiği demeçle ilgili sosyal medya hesaplarından bilgi paylaştı.

Bu açıklamaları bir televizyon kanalının araması üzerine yaptığının altını çizen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, isim vermedn açıklamaları yaptığı belirtilen Prof Dr. Canan Karatay’ı eleştirdi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan gargara tepkisi 1

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan bir televizyon kanalından aranarak, Prof Dr. Canan Karatay’ın sağlık çalışanlarının karbonatla gargara yaparak korunması gerektiğine dair yaptığı açıklamanın sorulduğunu belirtti.

"Halk da yalan olduğunu biliyor"

Ceyhan, “Artık Halk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu insanlar gündeme gelmek için bunları uyduruyor dedim. Halk merak ediyor dediler. Oysa halk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen” ifadelerini kullandı.

Prof.Dr. Canan Karatay

Prof.Dr. Canan Karatay

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Ceyhan, şu ifadeleri kullandı:

Bir kanaldan aradılar. Artık pek sesi çıkmayan birinin ‘karbonatla gargaranın koronavirüsü öldürdüğünü söylediğini,” benim buna ne diyeceğimi sordular. Artık Halk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu insanlar gündeme gelmek için bunları uyduruyor dedim.
Halk merak ediyor dediler. Oysa halk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen. Bu saçmalıkları haber yaparken lütfen düşünün. Sağlık çalışanları canını verirken, güvenlik görevlileri ve diğer basın çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarken, sizden de beklenen tek bir şey var. Siz de halkı doğru bilgilendirmek için en az bizim kadar emek verdiniz.
Şimdi halkın önlemlere uymamasına ve salgının artmasına neden olacak böyle yanlış olduğunu bildiğiniz haberler yapmayın lütfen. Bu kadar bilimsel gelişmelerden ve bilgi birikimden sonra tuzlu suyla karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim. İleri gideceğimize taş devrine geri dönmeyelim.

İşte o paylaşımlar

Paylaşım 1

Paylaşım 2

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Prof Dr. Canan Karatay

Hayatın içinden haberler