Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Halil Kumova’nın Covid-19 testi pozitif çıktı

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Sermiyan Midyat kendi testinin negatif çıktığını duyurdu

Malatya’da çekimleri süren "Zalo" isimli sinema filmi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 12.09.2020 - Halil Kumova’nın Covid-19 testi pozitif çıktı

Zatürreden öldüğü açıklanan oyuncu "Zalo" isimli sinema filminin oyuncularından Halil Kumova’nın Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Aynı filmin başrol oyuncusu Sermiyan Midyat da açıklama yaptı.

Halil Kumova

Halil Kumova

Malatya’da çekimleri süren "Zalo" isimli sinema filminin oyuncularından Halil Kumova’nın ani ölümünden sonra yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Set çalışanlarında da yapılan testlerde dört kişinin daha testi pozitif çıkarken, başrol oyuncusu Sermiyan Midyat testinin negatif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Sermiyan Midyat 1

Sermiyan Midyat - Görsel Sermiyan Midyat sosyal medya hesabından alıntıdır

Önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ağır zatureye bağlı solunum yetmezliği ile hayatını kaybettiği açıklanan 64 yaşındaki oyuncu Halil Kumova’nın Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Bu gelişmenin ardından yapılan testlerde sette görevli dört kişinin daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenilirken, filmin başrol oyuncularından Sermiyan Midyat sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.

Sermiyan Midyat PCR test sonucu

Sermiyan Midyat PCR test sonucu - Görsel Sermiyan Midyat sosyal medya hesabından alıntıdır - Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz

Yapılan PCR testinin sonuç raporunu paylaşan Midyat, “Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni “şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve Covid-19 olası vaka” şeklinde belgelenmiştir. Bu sebeple şahsıma da yapılan Covid-19 test sonucum negatif olarak çıkmıştır” bilgisini verdi.

Sermiyan Midyat 2

Sermiyan Midyat - Görsel Sermiyan Midyat sosyal medya hesabından alıntıdır

Test sonucu pozitif çıkan film setindeki dört kişinin karantinaya alındığı belirtilirken, filmin başrol oyuncusu Sermiyan Midyat’ında İstanbul’a döndüğü öğrenildi.

İşte o paylaşım;

 

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Halil Kumova

Sermiyan Midyat

Hayatın içinden haberler