Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Sizce Bodrum'da su hatları kaç kere patladı?

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

MUSKİ'ye göre sorumlusu DSİ

Arızaların maliyeti inanılmaz

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.07.2020 - Sizce Bodrum'da su hatları kaç kere patladı?

Bodrum'da vatandaşı çıldırtan su hatları kaç kez patladı? On, yüz, bin, on bin!.. Peki bu patlaklar kaça mal oldu? 1 milyon, on milyon, yüz milyon TL! İşte gerçekler...

29 milyon lira

Bodrum'da vatandaşı bezdiren su kesintileriyle ilgili Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ)'den açıklama geldi. Açıklamaya göre, bin 780 patlak oldu. 4,5 milyon metre küp su boşa aktı. BUnun maliyeti; onarım, iş gücü, personel gideri ve su ücreti olarak yaklaşık 29 milyon lira.

Bodrum'da son günlerde yaşanan su kesintileriyle ilgili Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Su kesintilerinin Devlet Su işleri (DSİ) ve Yeniköy Termik Santral ana isale hatlarındaki arızalardan kaynaklı” olduğu belirtildi.

MUSKİ açıklama 2

MUSKİ açıklama görseli - Bodrum'da su patlağı caddeyi çökertti

DSİ ana hatları

Bodrum’da 1- 13 Temmuz tarihleri arasında yaşanan su kesintilerinin sebepleri MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi;

MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak hiç kimseyi susuz bırakmak istemeyiz. Bunun içinde tüm personelimiz büyük bir özveriyle çalışıyor. Bu kapsamda Temmuz ayı itibariyle yaşanan olayları sizlerle paylaşmak isteriz. 1 Temmuz Yeniköy Termik Santrali ana isale hattı arızası, 2 Temmuz Erdemli Devlet Su İşleri (DSİ) ana isale hattı arızası, 6 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 7 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 8 Temmuz Yeniköy Termik Santrali ana isale hattı arızası,10 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 12 Temmuz DSİ hattı ile DYP 3 deposu giriş hattı arızası,13 Temmuz Akyarlar DSİ ana isale hattı arızası gerçekleşmiş ve bu nedenle kesintiler yaşanmıştır.

Yeni patlamalar olmazsa!..

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Her arıza sonrası sistemin kendini toplayarak kesintisiz suyun vatandaşları ulaşması yaklaşık 48 saati buluyor. Bu bağlamda DSİ ve Termik Santral ana isale arızası sonrası yukarıda belirtilen ve tarihlerini paylaştığımız arızalar neticesinde sistem kendini toplamadan arızalar tekrar oluşmuş olup su kesintileri yaşanmıştır. Ve ne yazık ki su bazı lokasyonlara ulaşamamıştır. Eğer sistemde yeni bir arıza yaşanmaz ise 24 saate sistem kendini toplayacaktır” denildi.

Yapılan açıklamada, DSİ yetkilileriyle görüşüldüğü, hatların yenilenmesi için çalışma başlatılacağı belirtildi.

MUSKİ açıklama 3

MUSKİ açıklama görseli - Bodrum'da su patlağı caddeyi çökertti

Sayılar inanılır gibi değil

MUSKİ’den yapılan açıklama şöyle devam etti;

“Bodrum yarımadasında DSİ ve Yeniköy Termik Santral ana isale hatlarındaki arızalardan kaynaklı bu güne kadar bin 780 patlak olayı yaşanmıştır. Patlaklar sonrasında 4,5 milyon metre küp su boşa akmış, bin 780 patlak sonrasında onarım, iş gücü, personel gideri ve su ücreti olarak yaklaşık maliyeti 29 milyon liradır.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

MUSKİ

DSİ

Hayatın içinden haberler