Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Muğla'da "maske yok" haberlerine yalanlama

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

"Sağlık personeline maske yok haberlerine itibar etmeyin"

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20.04.2020 - Muğla'da "maske yok" haberlerine yalanlama

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, hastane ve sorumlu oldukları tüm sağlık örgütünde malzeme eksiği bulunmadığını bildirdi. Sosyal medya üzerinden yapılan 'sağlık personeline ve hastaya dağıtılacak maske yok' açıklamalarına itibar edilmemesini isteyen İskender Gencer mevcut durumu rakamlarla açıkladı.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer

T.C. Sağlık Bakanlığı Muğla İl Sağlık Müdürlüğü web sitesinde de yayınlanan açıklamanın tam metni aşağıda;

"Muğla İl Sağlık Müdürlüğü olarak bağlı sağlık tesislerimizde çalışan tüm sağlık calışanlarımızın ihtiyacını karşılayacak kişisel koruyucu ekipman (maske, önlük, N95, eldiven vs.) her gün yapılan günlük stok miktarı kontrolü sonrasında haftada bir kez düzenli olarak, olağan dışı hallerde bu kurala riayet etmeksizin günün her saatinde 7/24 sağlık tesislerimize dağıtılmaktadır.

Pandemi sürecinin ilk günlerinden itibaren Sağlık Bakanlığımız tarafından her hafta düzenli olarak ilimize kişisel koruyucu ekipman sevkiyatı yapılmaktadır. Hiçbir surette sağlık çalışanlarımızın ya da hastalarımızın mağduriyet yaşamasına sebebiyet verecek bir durum söz konusu değildir.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu zor süreçte her türlü fedakarlığı sergileyip, canla başla çalışan sağlık neferlerimize karşı sorumluluğumuzun farkında olarak çalışmalarımızı yürütmekte ve her ihtiyacı bu anlayışla planlamaktayız.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne günlük 3.000-3.500 adet maske tüketimi doğrultusunda haftalık malzeme çıkışı yapılmaktadır. Sadece Perşembe ve Cuma günlerinde (16.04.2020-17.04.2020) hastane içindeki birimlere toplam 7.150 adet maske çıkışı yapılmış olup halihazırda hastane deposunda 5.400 adet maske mevcuttur.

Ayrıca birimlere dağıtılan maske haricinde süpervizöre acil bir durumda kullanılmak üzere 1.230 adet maske verilmiş, kullanıma hazır halde bulundurulmaktadır. Titizlikle yürüttüğümüz bu süreçte gerek idarenin gerek İl Sağlık Müdürlüğümüzün herhangi bir zafiyeti bulunmamaktadır.

Sosyal medya üzerinden yapılan 'sağlık personeline ve hastaya dağıtılacak maske yok' açıklamalarına itibar edilmemesi ile Devletimizin her daim vatandaşının yanında her ihtiyacını karşılayacak güç ve bekada olduğu hususunun bilinmesini kamuoyuna saygı ile arz ederim. Dr. İskender Gencer / Muğla İl Sağlık Müdürü"

Kaynak:

https://muglaism.saglik.gov.tr/TR,181411/basin-aciklamasi.html

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler