Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Emeklilerin bayram ikramiyeleri kalkıyor mu?

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

SGK'dan emekli ikramiyesi açıklaması

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ödenecek mi?

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.02.2020 - SGK'dan emekli ikramiyesi açıklaması

SGK emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulunduğu ileri sürüldü. SGK'dan emeklilerin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları ile ilgili açıklama yapıldı.

İddiaya göre; Sosyal Güvenlik Kurumu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan bazı düzenlemeler istedi. Bu düzenlemeler arasında emeklilerden yaklaşık 100 TL her ay kesinti yapılması istenirken, her iki bayramda verilen biner liralık ikramiyenin de kaldırılmasını istedi.

Oda TV'de yer alan habere göre SGK tarafından sunulan ve onaylanması istenen talep emekli maaşlarının da en az 80 lira ile 100 lira arasında azalmasına neden olacak. Özellikle ilaç katılım ve 60 yaş altındaki emekliler daha fazla tedavi katkı payı ödeyecek.

SGK AÇIKLAMA YAPTI

SGK'dan emeklilerin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları ile ilgili açıklama yapıldı.

SGK'dan emekli ikramiyesi açıklaması

SGK'dan emekli ikramiyesi açıklaması

Açıklamada şöyle denildi

"Bazı basın-yayın organlarında 'SGK'da çok konuşulacak çalışma' şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Kaynak;

https://odatv.com/emeklileri-uzecek-haber-24022032.html

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

SGK

Emekli ikramiyeleri

Hayatın içinden haberler