Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

BTP Genel Başkanı Haydar Baş vefat etti

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Koronavirüs tedavisi görüyordu

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.04.2020 - BTP Genel Başkanı Haydar Baş vefat etti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 73 yaşında koronaya yenik düşen Baş Trabzon'da yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Rahatsızlanarak Akçaabat ilçesinde özel bir hastanede tedavi altına alınan BTP Genel Başkanı Haydar Baş, koronavirüs testi pozitif çıkınca dün Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan 73 yaşındaki siyasetçi Haydar Baş’ın bu sabah saatlerinde vefat ettiği haberi geldi. Haydar Baş’ın cenazesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi cenaze ekipleri tarafından alınarak aile kabristanlığına defnedilmek üzere Akçaabat ilçesi Sarıtaş mahallesine götürüldü.

Haydar Baş Video

Haydar Baş Kimdir ?

Prof. Dr. Haydar Baş 1947 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Trabzon’da tamamlamasının ardından 1970 senesinde, Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

Lisansüstü eğitimini ve doktorasını Bakü Devlet Üniversitesi’nde tamamladı ve bu üniversitede göreve başladı. Doktora sonrası akademik çalışmalarına devam ederek “Profesörlük” unvanını da aynı üniversiteden alan Baş, Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Genel Başkanıydı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Prof. Dr. Haydar Baş

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler