MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Dünya Optimist Şampiyonası provası

SPOR HABERLERİ

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

Dünya Optimist Şampiyonası öncesi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 14 Ekim 2021 - Dünya Optimist Şampiyonası provası...

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları renkli görüntülerle başladı.

Bu yıl 9’uncusu gerçekleşen, 16 ülke 77 kulüpten 286 sporcunun kayıt yaptırdığı Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR), Milta Marina’dan Belediye Meydanına düzenlenen kortej yürüyüşünün ardından verilen ilk startlarla başladı.

BIOAR, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle gerçekleşiyor. Açılış törenine Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili Kemal Özsarsılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

Dünya Optimist Şampiyonası provası

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar tüm sporculara başarılar dileyerek sporcuların arasına geçerek gökyüzüne balon bıraktı. Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk, “Bu organizasyonun, 2022 yılında kulübümüz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Dünya Optimist Şampiyonası’na güzel bir prova niteliğinde olmasını ümit ediyoruz” dedi.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Kemal Özsarsılmaz, "9’uncusunu gerçekleştirdiğimiz bu şampiyonanın aynı zamanda dünya barışına spora ve kardeşliğe katkı sunmasının yanı sıra turizmimize olumlu yansımaları olacağı inancındayız" dedi.

4 grupta 3’er yarış için bugün Bodrum açıklarında yelken açan sporcular renkli görüntüler oluştururken, 9’uncu BIOR, 18 Ekim Pazartesi günü ödül töreniyle sonra erecek.

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları 2

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları

Dünya Optimist Şampiyonası

Spor haberleri