Spor Haberleri 1
HABER

Erman Toroğlu'ndan skandal sözler

SPOR HABERLERİ

Eleştiri yaparken defalarca "Çingene" benzetmesi yaptı

Skandal sözler

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 10 Ocak 2021 - Erman Toroğlu'ndan skandal sözler - VİDEO HABERİN SONUNDA

Eski hakem, spor yorumcusu Erman Toroğlu televizyon canlı yayınında skandal sözler sarf etti. Teknik direktör Sumudica'yı eleştirmek isteyen Toroğlu uyarılara karşın defalarca, "çingene" benzetmesini kullandı.

Özel bir televizyon kanalında Galatasaray-Gençlerbirliği maçını yorumlayan Eski hakem, spor yorumcusu Erman Toroğlu, Gaziantep Futbol Kulübü'nün Romanyalı Teknik Direktörü Marius Sumudica için defalarca "çingene" benzetmesini kullandı.

Marius Sumudica'nın maç sonrası sözleşmesiyle ilgili yaptığı açıklamaları yorumlayan Toroğlu, "O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik..." derken, "Affedersin, çingenelik bu" dedi. Spiker Ender Bilgin'in "Böyle demeyelim hocam" diye uyarması üzerine Toroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Erman Toroğlu, Çingene benzetmesi yaptı, 09.01.2021 ASpor

Erman Toroğlu, Çingene benzetmesi yaptı, 09.01.2021, ASpor

"Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor. Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim."

Özür diledi

Ender Bilgin, "Böyle demek çingenelere ayıp oluyor" diye yanıt verdi.

Programın devamında Ender Bilgin "Teşbihte hata olmaz" derken Toroğlu da "Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da... Ben benzetmeyi başka yerden yaptım" cümlesini kullandı.

Ne olmuştu?

Marius Sumudica maç öncesi kulübüyle henüz sözleşme yenilemediğini söyledi. Smudica takımının yenildiği maç sonrası da, "Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim" dedi.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, "Sumudica'ya 1,2 milyon euro ödüyoruz ama şu an primlerle 1 milyon 900 bin euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye'de hangi hoca alıyor?" yanıtını vermişti.

VİDEO

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Erman Toroğlu

Çingene benzetmesi

Spor haberleri