Spor Haberleri 1
HABER

Rüştü Reçber koronayı nasıl atlattı, neler yaşadı?

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Nasıl yakalandı, neler yaşadı, nasıl atlattı?

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 12 Nisan 2020 - Rüştü Reçber koronayı nasıl atlattı, neler yaşadı?

Koronavirüs tedavisinin ardından taburcu olan Rüştü Reçber, İtalyan basınına konuştu. Eski milli ve efsane kaleci Rüştü Reçber hastalık belirtilerini ve yaşadığı çok zorlu süreci anlattı.

Koronavirüs'ü yenen eski millî kaleci Rüştü Reçber başlarda hafif bir grip olarak düşündüğü semptomları ciddiye almadığını söyledi. Eski millî kaleci Reçber, hastanede geçirdiği günleri İtalya basınına aktardı.

Tuttomercato'ya konuşan Reçber, yavaş yavaş kendine geldiğini belirtirken, "Sağlık durumum her gün iyiye gidiyor. Biraz zayıfladım, çok ağır bir tedavi ile karşı karşıya kaldım, ama iyileşme yolundayım ve Allah'a şükrediyorum. Şimdi yaklaşık 15 gün boyunca evde karantinada kalmam gerekecek" ifadelerini kullandı.

Rüştü Reçber

Rüştü Reçber - Görsel: Cumhuriyet Gazetesi

Zor bir hastalık dönemi geçirdiğini belirten efsane kaleci Rüştü Reçber, "Ateş tekrar tekrar ortaya çıktı, yedinci gün çok yüksekti. Vücut ısım düşmedi, 48 saat sonra gerçekten endişelenmeye başladım ve doktorun tavsiyesi üzerine hastaneye gittim. Test pozitif çıktı. Zatürre oldum, zor zamanlar geçirdim, hayatımın en zorlu zamanlarından biriydi, ama en kötüsü bitti ve sonunda eve döndüm" dedi.

Başlangıçta belirtileri küçümsediğini belirten Reçber, "İlk gün sadece hafif bir boğaz ağrım vardı, ikincisinde ateşim vardı, ama 37.5 dereceyi geçmedi. Aile doktorumla iletişime geçtim ve ateş düşürücü ve ağrı kesici almaya başladım, ancak bu arada iştah, koku ve tat duyum değişti. Bir öksürük başladı. İtiraf etmeliyim, başlangıçta küçümsedim; çünkü basit bir grip olduğunu düşündüm" diye konuştu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, koronanın insanlığı tehdit eden bir salgın olduğunu belirten Reçber, "Bu virüs ciddi bir şey, şaka yapamazsınız. Covid-19 tüm insanlığı tehdit ediyor, evde kalıyoruz ve başkalarıyla gereksiz temastan kaçınıyoruz" dedi.


Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Rüştü Reçber

Koronavirüs

Spor haberleri