Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Dereköy'deki yangın söndürüldü

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Başkan Aras yanan alana gitti ve inceledi

Yangına karadan ve havadan müdahale edildi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 06.06.2020 / Dereköy'deki yangın söndürüldü

Gümüşlük, İslamhaneleri, Dereköy arasındaki çalılık, otluk ve makilik alanda çıkan yangın söndürüldü. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yangın alanına giderek çalışmaları denetledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi 3

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi

Gümüşlük, İslamhaneleri, Dereköy arasındaki çalılık, otluk ve makilik alanda çıkan yanıgn tamamen söndürüldü. Rüzgarın da etkisiyle ardı ardına 2 kez tutuştuğu iddia edilen bölgede alevler geniş bir alanı etkisi altına aldı.

Yangına Bodrum Orman Bölge Müdürlüğü ve Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile Muğla 911 ekipleri müdahale etti. Ayrıca yangına müdahale helikopteri de söndürme çalışmalarına katıldı.

Mandalina ve zeytin ağaçları kül oldu

Akşam saatlerinde yapılan soğutma çalışmalarıyla yangın tamamen söndürülürken olayla ilgili soruştuma da başlatıldığı öğrenildi. Bu arada yangında mandalina ve zeytin ağaçları ile bir tarım makiinası da yandı. Bir ev de son anda söndürülen alevlere kurban omaktan kurtarıldı.

İslamhaneleri çalılık yangını 1

İslamhaneleri çalılık yangını

Aras yangın alanında

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yangın alanına giderek çalışmaları denetledi. Aras yangınla ilgili şu görüşleri paylaştı;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi 1

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi

"Bugün Dereköy'de çıkan yangın maalesef yine canımızı yaktı. Yangına anında ve etkili bir şekilde müdahale eden Orman Bölge Müdürlüğü ile Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekiplerine teşekkür ediyorum. Makilik alanlarımız ve ormanlarımız için en riskli mevsimde olduğumuzu ve bir ihmalin geri dönüşü olmayan kayıplara yol açabileceğini unutmamalıyız. Bu muhteşem doğa hepimizin, lütfen kıymetini bilelim."

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi 2

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Dereköy'de yanan alanı inceledi

TAGS:

Dereköy'de yangın

Gümüşlük haber

Gümüşlük