Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da 3. Kadın Buluşması

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu

Bodrum Kadın Danışma Merkezi kuruluyor

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 21.08.2021 - Bodrum'da 3. Kadın Buluşması

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun düzenlediği kadın buluşmasının 3’üncüsü Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun düzenlediği buluşmaya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi sözcüsü Evrim İnan, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan, Peksimet Mahallesi Kadınları Sözcüsü Meltem Demir, CHP Bodrum Kadın Kolları Gümüşlük mahalle sorumlusu Nurhan Fıratlı, Gören Kalpler Derneği Bodrum Şube Başkanı Seher Yılmaz Er, Dilan Kaya ve Bodrumlu kadınlar katıldı.

İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin video gösterimi ile başlayan toplantı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın açılış konuşması ile devam etti. Başkan Aras özetle şunları söyledi;

Bodrum'da 3. Kadın Buluşması, 21.08.2021 - GHA

Bodrum'da 3. Kadın Buluşması, 21.08.2021 - GHA

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Muğla merkez ve ilçelerinde, mahalle ve köylerinde tüm etkinlikler 7/24 günce bu takvimde. TEK TIKLA TÜM MUĞLA...

TIKLA MUĞLA ETKİNLİK LİSTESİ

"Bodrum’da yaşayan kadınlar olarak nasıl bir Bodrum hayal ettiğinizi öğrenmek; gerekli politikaları, uygulamaları hayata geçirmek, kapsamlı bir mücadele örgütlemek bizim için çok önemli. Bildiğiniz üzere belediyemiz, 7 Kasım 2019’da Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Birim Şefliği’ni kurarak yerelde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında aktif rol alan bir politika benimsedi. Bu amaçla, 8 Mart 2020 tarihinde Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı (CEMR) imzalayarak Türkiye genelinde şarta imza atan 29. belediye oldu. Eşitlik ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışı içinde belediyemiz şartın gerekliliklerinin farkında olarak, Bodrum’a eşitlikçi kent niteliği kazandırmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor."

Başkan Aras, Mumcular Bölgesinde Kadın Danışma Merkezi ve psiko-sosyal danışma merkezi oluşturmak konusunda çalışmaların başladığını, çok kısa süre de faaliyete geçirileceğini belirtti.

Bodrum'da 3. Kadın Buluşması, 21.08.2021 - GHA 2
Bodrum'da 3. Kadın Buluşması, 21.08.2021 - GHA

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi sözcüsü Evrim İnan, Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın Bodrum Belediyesi ile 2.5 yıldır yürüttüğü çalışmaları aktardı.

Bodrum Kadın Dayanışması Derneği Başkanı Figan Erozan, “Son yıllarda kadınlarla ilgili politikalar yapılması için toplumsal cinsiyet eşitlik komisyonu oluşturuldu. Bu komisyon iki yıllık eylem planı hazırladı ve bu eylem planında da yılda iki kere kadın buluşması yapılma kararı alındı. Kadınların sorunlarını, ihtiyaçlarını ve bunların çözüm önerilerini kadınlarla birlikte oluşturmak üzere buluşmalar yapmaya başladık" dedi.

Toplantının sonunda kadınlara renkli kağıtlar dağıtılarak; evlerinde, mahallelerindeki en acil sorunları ve Bodrum’a ilişkin hayallerini yazmaları istendi. Toplantı katılımcıların konuşmaları ile devam etti.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum'da 3. Kadın Buluşması

Bodrum Haberleri