Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Amatör Denizciler Derneği kuruldu

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Amatör Denizciler Derneği Başkanı Ersin Uslu

Bodrum Amatör Denizciler Derneği

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20.01.2021 - Bodrum Amatör Denizciler Derneği kuruldu

Bodrum'da faaliyet gösteren amatör denizciler örgütlenerek dernek kurdu Bodrum Amatör Denizciler Derneği (BOADD) başkanlığına Ersin Uslu seçildi.

Dernek kurucu üyesi ve ilk yönetim kurulu başkanı Ersin Uslu dernek kurulumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu en az zamanda başarmalıyız' sözü bizlerin her zaman kılavuzu olacaktır" dedi.

BOADD derneği 45 kurucu üyesiyle yola çıktı. Pandemi nedeniyle video konferans sistemiyle yapılan ilk genel kurulunda Ersin uslu Yöneyim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığına Tunç Aygün, Genel sekreterliğe Hakan Bayraktar, Saymanlığa İrfan Bayrak, üyeliğe Can Tayhan seçildi.

BOADD Başkanı denizci Ersin Uslu'nun açıklaması şöyle;

Bodrum Amatör Denizciler Derneği kuruldu

Bodrum Amatör Denizciler Derneği kuruldu

"Fırtına, yıldırım, dalga, yağmur ve denizle mücadele, her şey sevdaya dahil deyip, denizin keyfini çıkartmaya aşık olan amatör denizciler olarak , 45 Kurucu üye olarak bir araya gelerek Bodrum Amatör Denizciler Derneği'ni kurduk ve kuruluş tüzüğümüzü Bodrum Kaymakamlığı’na verdik.

BOADD Yönetim Kurulu Seçimi, pandemi dolayısı ile zoom üzerinden yapıldı ve BOADD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. Başkan yardımcılığına Tunç Aygün, Genel sekreterliğe Hakan Bayraktar, Saymanlığa İrfan Bayrak, Üyeliğe Can Tayhan seçildi.

BOADD Genç nesillere denizi ve denizciliği sevdirmek, denizleri korumak, yardımlaşmayı sağlamak, gezi, okul ziyaretleri, çevre etkinlikleri düzenleyerek amatör denizciliğin gelişmesine katkıda bulunmak, bir çok arkadaş ve dost kazanmak, amatör denizcilerin karşılaştığı sorunlarını gidermek hak ve hukuklarını savunmak için kuruldu.

Biz denizle dost olan amatör denizciler, Barboros Hayrettin’den, Turgut Reis’ten, Süngercilerimizden, Balıkçılarımızdan, Mavi yolculuk kaptanlarımızdan, Cevat Şakir’den, Amatör denizcilerin önderi Sadun Boro’dan, Bedri Rahmi’den gelen deniz sevdasını geliştirmeyi hedefliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu en az zamanda başarmalıyız.” sözü bizlerin her zaman kılavuzu olacaktır.

Amatör denizcinin denizde dostu, karada limanı olacağız, tüm deniz sevdalılarına Pruvanız Neta olsun diyoruz. Tüm amatör denizcileri BOADD’ye üye olmaya davet ediyorum.
Saygılarımla
"

Bodrum Amatör Denizciler Derneği Başkanı Ersin Uslu

Bodrum Amatör Denizciler Derneği Başkanı Ersin Uslu

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Amatör Denizciler Derneği

Ersin Uslu

Bodrum Haberleri