Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri

Bodrum | Haber | News

HABER

24 Kasım Öğretmenler Günü

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.11.2020 - Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri

Bodrum’da 24 Kasım Öğretmenler Günü koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, Belediye Meydanı’nda düzenlenen sade ve sosyal mesafeli bir törenle kutlandı. Törene katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’daki okullardan temsilen etkinliğe katılan eğitimcilere çiçek takdim etti.

Millet Mektepleri’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanını verdiği, ülkemizde her 24 Kasım günü kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle Bodrum Belediye Meydanı'nda sade bir tören gerçekleştirildi.

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri 2

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’ın ev sahipliğindeki törene, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve ilçede görev yapan 30 öğretmen katıldı. Tören, Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras programa katılan öğretmenlere günün anısına birer çiçek takdim etti

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri 4

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri.

Covid-19 tedbirleri ile gerçekleştirilen törenin ardından, Başkan Aras yıllarca Bodrum’da eğitime hizmet veren, aralarında kendisinin de bir dönem öğretmenliğini yapmış eğitimcilere nezaket ziyaretinde bulundu. Aras, Ali Cengiz, Melek Türker, İbrahim ve Ülkü Karakaş, Gülseren İğneci ve Hatice Yüksel’i evlerinde ziyaret ederken, Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu da Nuran Yüksel ve Meral Saraçbaşı’na 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyarette bulundu.

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri 3

Bodrum'da Öğretmenler Günü etkinlikleri

Öte yandan, Bodrum’da çeşitli okullarda görev yapan bir grup öğretmen, bu özel günü ilçede kısa bir bisiklet turu yaparak kutladı.

Haber metni ve görseller: Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne aittir.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Öğretmenler Günü

Bodrum Haberleri