Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da ünlüler çöp topladı

Bodrum | Haber | News

HABER

Sertap Erener ve Yonca Evcimik de katıldı

Torbalar dolusu çöp topladılar


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.10.2020 - Bodrum'da ünlüler çöp topladı

Bodrum Belediyesi’nin "Bodrum'da Doğa Kazanacak" sloganıyla başlattığı uzun soluklu çevre temizliği kampanyası, ünlü isimlerin de desteğiyle devam ediyor. Ekiplerin, “MisGibi1Bodrum” grubuyla Gümbet Koyu’nda gerçekleştirdiği etkinliğe Bodrum’da yaşayan sanatçılar Sertab Erener ve Yonca Evcimik de katıldı.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Miss Gibi 1 Bodrum Grubu üyeleri, Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri ekiplerinin hazır bulunduğu etkinlikte, kıyıdan torbalar dolusu çöp toplandı.

Çevre bilincinin oluşması ve doğaya bırakılan çöpler konusunda farknıdalık yaratılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlik öncesinde bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, şunları söyledi;

"Tüm Yarımada genelinde, günlük üretilen çöp miktarı yaklaşık 410 ton. Bu çöpün toplanması için 350 personelimiz 24 saat esasına göre görev yapıyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemlerinde bu miktar 320 ton civarındaydı. BU konuda duyarlılığı ortaya koymak ve insanlarda farkındalık geliştirmek adına böyle bir temizlik hareketi düzenledik. Bodrum, Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri. Nerede olursak olalım, çöpümüzü doğaya bırakmayalım. Bu konuda bize destek veren Mis Gibi 1 Bodrum ekibine ve değerli sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Bodrum'da ünlüler çöp topladı 2

Bodrum'da ünlüler çöp topladı

Mis Gibi 1 Bodrum Grubu organizatörlerinden Safiye Özuygun ise "Bu yaptığımız iş tabii ki çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diye, ama vatandaşlar olarak bize çok büyük görev düşüyor. Belediyemizi desteklemek için herkesin yapacağı bir şey var, herkes her gün bir torba çöp toplasa Bodrum tertemiz olur" dedi.

İnsanların küçük yaştan çevre bilinci ve doğa sevgisiyle yetiştirilmesi gerektiğini savunan Sertap Erener yaptığı açıklamada, "Biz toplarız ama yarın burası yine aynı böyle olacak. Bu da devlet yaptırımlarıyla olacak. Tek başımıza sivil toplum buraları temizler ama insanların bilinçlenmesi için ta küçücükken aileden, ilkokuldan başlayan doğayı nasıl korumalıyız, dünya nasıl kirleniyor, onlara nasıl bir dünya bırakmalıyız tadından dersler gerekiyor. Ama bu bir tek Türkiye içinde değil dünya için geçerli" diye konuştu.

Bodrum'da ünlüler çöp topladı 3

Bodrum'da ünlüler çöp topladı

Sanatçı Yonca Evcimik de çöp atanların bilinçli ve eğitimli insanlar olmadığını savunarak “Biz bireysel olarak insanları uyarıyoruz ancak genel anlamda bir eğitim sorunu var. Oysa başka Bodrum yok” ifadelerini kullandı.

Gümbet Koyu boyunca yaklaşık iki saat süren etkinlikte toplanan onlarca poşet atık, Bodrum Belediyesi’ne ait araçlarla bölgeden alınarak geri dönüşüm merkezine götürüldü.

Bodrum'da ünlüler çöp topladı 4

Bodrum'da ünlüler çöp topladı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Sertap Erener

Yonca Evcimik

Bodrum Haberleri