Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da 36 saat su kesintisi

Bodrum | Haber | News

HABER

Torba'da boru patladı vatandaş perişan oldu

Aras patlama alanına gitti


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.10.2020 - Bodrum'da 36 saat su kesintisi

Torba'da ana isale hattı su borusu patladı. Ortalık savaş alanına dönerken mahsur kalanları ekipleri kurtardı. Olan yine Bodrum'a oldu sular kesildi. Kesinti nerelerde ve ne kadar sürecek?

Muğla'nın en büyük sorunlarından birisi sürekli patlayan su ana isale hatları. DSİ hatlarında meydana gelen patlamalar belediyelerle DSİ'yi karşı karşıya getirirken son patlama dün gece Torba'da oldu.

Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nde patlayan içme suyu hattı nedeniyle bölgede ciddi maddi hasar oluştu. Patlama nedeniyle ev ve işyerlerinde mahsur kalanları ekipleri kurtardı.

Bodrum su kesintisi, 7 Ekim 2020

Bodrum Torba'da boru patladı, 6 Ekim 2020

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nde patlayan içme suyu hattı nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu.

Kesintiler nerelerde

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ)'den yapılan açıklamaya göre Bodrum'da aralarında Gümüşlük, Koyunbaba, karabaş, Turgutreis, Peksimet, Bahçelievler, Yalıkavak, Gölköy dah,l çok geniş bir alanda sular kesildi. Kesinti yer yer 36 saati bulacak.

İşte kesinti olan yerler

Bodrum su kesintisi, 7 Ekim 2020

Bodrum su kesintisi, 7 Ekim 2020 - Tablo: MUSKİ - Görsele tıklayıp büyütebilirsiniz

Bodrum su kesintisi, 7 Ekim 2020 2

Bodrum su kesintisi, 7 Ekim 2020 - Tablo: MUSKİ - Görsele tıklayıp büyütebilirsiniz

Aras bölgeye gitti

Akşam saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından Torba’ya giden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yardımcıları, ev ve işyerlerini su basan vatandaşları ziyaret etti. Mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Aras, Bodrum Belediyesi’nin tüm ekipleri ile birlikte zararın telafisi için çalışmaya başladığını belirtti.

Bodrum Torba'da boru patladı, 6 Ekim 2020 2

Bodrum Torba'da boru patladı, 6 Ekim 2020

Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Patlamanın yaşandığı andan itibaren MUSKİ ekipleri müdahalede bulunuyor. Biz tüm ekibimizle vatandaşımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için görevimizin başındayız” dedi.

Mahsur kaldığı evinden vatandaşların yardımıyla kurtarılan Menderes Erköl’e de geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Aras, “Bodrum’da vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu arızalara artık kalıcı bir çözüm şart. Bu hatların bir an önce DSİ tarafından değiştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bodrum Torba'da boru patladı, 6 Ekim 2020 3

Bodrum Torba'da boru patladı, 6 Ekim 2020

Öte yandan Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin hasar tespit çalışmasının ardından, su baskını yaşanan ev ve işyerlerine vidanjör yönlendirilerek suyun tahliyesi sağlandı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri taşkından etkilenen adreslere giderek temizlik işlemini başlattı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum su kesintisi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri