Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Aras sorunları sokakta inceliyor

Bodrum | Haber | News

HABER

Mahalle, site, esnaf gezileri yeniden başladı

Başkan yardımcıları da eşlik etti


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02.10.2020 - Aras sorunları sokakta inceliyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yardımcıları vatandaşları sokakta, sitede, mahallelerde dinlemeye başladı. Aras, Kumbahçe, Gündoğan, Eskiçeşme ve Cumhuriyet mahallelerinde yaşayanlarla buluştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Bodrum mahalle, esnaf ve site buluşmalarına Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile ilgili birimlerin sorumluları da eşlik etti.

Aras sorunları sokakta inceliyor 1

Aras sorunları sokakta inceliyor

Gündoğan'da siteler buluşması

Gündoğan Mahallesi'nde bir sitenin sosyal tesisinde gerçekleşen toplantıya Gündoğan genelinde bulunan 45 sitenin yöneticileri, Gündoğan Mahalle Muhtarı Ali İneci, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Başkan Aras, “Bodrum’un hızlı büyümesine ayak uyduramayan çok ciddi bir altyapı sorunumuz var. Sadece içme suyu ve kanalizasyondan bahsetmiyoruz. Yol, kıyıların kullanımı, sosyal donatı alanları, çevre problemleri, deniz kirliliği gibi pek çok sorunu da kastediyoruz. Bunların hepsiyle mücadele eden bir yönetim var belediyede. Hiç bir şeyi görmezden gelmeyen, hiç bir şeye kulağını tıkamayan bir yönetim var” diye konuştu.

Aras sorunları sokakta inceliyor 2

Aras sorunları sokakta inceliyor

Kumbahçe'de esnaf buluşması

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Bodrum’un pandemi döneminde bile en popüler tatil bölgesi olduğunu söyleyen Başkan Aras, esnafa “Bu olumlu algıyı koruyalım, faydaya dönüştürelim” diyerek hanutçuluk, işgaliye ve yüksek fiyat uyarısında bulundu.

Kumbahçe Cafe’de düzenlenen kahvaltıya Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran, belediye meclis üyeleri ve kumbahçe mahallesi esnafı katıldı. Yapılan kahvaltının ardından Başkan Aras esnafla sohbet etti. Toplantıda pandemi gölgesinde geçen turim sezonu, bölgenin aydınlatma, otopark, hanutçuluk, gürültü ve görüntü kirliliği gibi sorunları ele alındı.

Aras sorunları sokakta inceliyor 3

Aras sorunları sokakta inceliyor

Eskiçeşme ve Cumhuriyet Mahalleleri

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Eskiçeşme ve Cumhuriyet Mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Eskiçeşme Mahallesi Şafak Sokak'ta devam eden çalışmalarda sona yaklaşılırken, Aras devam eden çalışmaları inceledi. Ekip sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aras, sokak sakinlerini de dinleyerek istekleri olup olmadığını sordu.

Aras sorunları sokakta inceliyor 4

Aras sorunları sokakta inceliyor

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri