Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı

Bodrum | Haber | News

HABER

140 bin adet kışlık fide dağıtıldı

Bodrum Belediyesi tarımsal faaliyetleri

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.09.2020 - Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ilki geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen fide dağıtım etkinliğinin ikincisi gerçekleşti.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında tarımsal ve hayvansal üretimin kesintiye uğramaması ve tüketicinin mağdur olmaması için Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan Acil Eylem Planı kapsamında, Bodrum üreticilerine fide hibesi yapıldı.

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı 2

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı

Bahçeyakası Mahallesinde eylül ayında açılışı gerçekleştirilen ve Türkiye'nin 5. Tohum Merkezi olan Bodrum Belediyesi Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi'nde düzenlenen törene Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Karaova bölgesi muhtarları, üreticiler, TARKO yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras
Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuşma yapıyor

121 üreticiye karnabahar, beyaz lahana, mor lahana ve brokoliden oluşan 140 bin fidenin hibe olarak teslim edildiği törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bir buçuk yıldır yapılan çalışmaların yavaş yavaş meyvesini vermeye başladığını belirterek tarımsal kalkınmada somut ve planlı adımların birer birer atıldığını söyledi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz

Üretici tüm ürününü sattı

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz da konumasında ilgiinç bir olayı anlattı;

"Gerçekleştirdiğimiz hibe programı kapsamında yüzde 50'ye varan alım garantisi ve üretici pazarlarında yer tahsisi söz konusuydu. Çok ilginç bir sonuç çıktı; Hiç bir üreticimiz bize ürününü alım garantisi kapsamında almamız için başvuruda bulunmadı. Bu konuyla ilgili araştırma yapmak üzere Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü personelimize bir görev verdiğimde, bütün üreticilerimizin ürünlerini sattığını, elinde hiç ürün kalmadığını öğrendik ve bu durum bizi çok mutlu etti."

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı

Bodrum Belediyesi hibe fide dağıttı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz

Bodrum Haberleri