Muğla seçim haberleri
HABER

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, tekrar aday adayı olduğunu açıkladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, tekrar aday adayı olduğunu açıkladı

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik tekrar aday adayı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, tekrar aday adayı olduğunu açıkladı

2009 yılında seçildiği Ortaca Belediye başkanlığını 2014 yılında da ikinci kez üst üste seçilerek halen devam eden Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, tekrar aday adayı olduğunu açıkladı.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, sosyal medya hesabından ir mesaj yayınlayarak aday adaylığını duyurdu. Mesaj şöyle;

Ortaca Sevdasıiçin çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. 18 Ekim 2018 Perşembe günü saat 14.00’de Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca İlçe Başkanlığında, Ortaca Belediye Başkanlığı aday adayı açıklaması yapacağım.

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik özgeçmişi;

1965 yılında eğitim öğretime açılan Ortaca Ortaokulunun ilk öğrencilerinden. Muğla Turgut Reis Lisesine kayıt olup Fethiye Lisesinden mezun olur. Konya Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine bölümü Makine Mühendisi olarak 1978’de mezun olur. Üniversite yıllarında Üniversite gençliğinin ekonomik, demokratik haklarını savunmak ve hayata geçirmek için Konya Demokratik Yüksek Öğrenimi Derneğinin kuruculuğunu ve başkanlığını yapar. Üniversite yaşamı boyunca gençliğin ve emekçi halkın ekonomik ve demokratik haklarının savunulmasında önderlik yaptığı mücadele sonucu, 1976 ve 1978 yıllarında 2 kez cezaevine girer. Toplam 11 yıl mahkûmiyet hayatı sonunda 1988 yılında tahliye olur. Askerliğini yaptıktan sonra Ortaca’ da iş hayatına atılan Karaçelik, bölgenin kalorifer, tesisat, güneş enerjisi ve matbaacılık konusunda faaliyet gösteren Karaçelik Teknik İnşaat Makine (Kartim) ltd. şirketini kurar. Rahmetli öğretmen Koray Yalılı ile birlikte Ortaca’nın ilk süreli gazetesi olan Ortaca Postası’ nı çıkartır. Bu gazeteyi daha sonra bölgesel Güneyege Gazetesi adıyla yayımlamaya başlar. Uzun yıllar Ortaca Spor kulübünde başkan ve yönetici olarak hizmet eden Hasan Karaçelik, 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den kontenjan adayı olarak seçilir. Bu dönemde Belediye Meclisi üyesi ve Başkan vekilliği hizmetlerinde bulunur. Yüksek Seçim Kurulu tarafından siyasi yasağın bitmediği gerekçesiyle 6 ay sonra meclis üyeliği düşürülür. 2009 yılında seçildiği Ortaca Belediye başkanlığını 2014 yılında da ikinci kez üst üste kazanır.

Sayfalarımız 7/24 güncelleniyor. En son ve en güncel seçim haberleri için bizi takip edin lütfen.

TAGS:

Muğla Seçim Haberleri

Muğla Yerel Seçim

Yerel seçim 2019