Muğla seçim haberleri
HABER

Kocadon, DP'den Muğla'ya aday oldu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Mehmet Kocadon Muğla Büyükşehir'e aday

Kocadon DP'den adaylığını açıkladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon DP'nin Muğla il seçim koordinasyon merkezini açtı.

Miting havasında geçen ve çok sayıda Muğlalının katıldığı açılış töreninde Kocadon, CHP genel merkezini kendisini kandırmakla suçladı. Kocadon, "Parti koridorlarında Bizans kahpeliği yapmayacaksın. Yüreğin yetiyorsa gel, gel, gel" diye seslendi.

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı 1

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı

CHP'nin Muğla Büyükşehir ve Bodrum belediye başkan adaylıkları için düşünmediği Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon daha önceden duyurduğu gibi 19 Şubat 2019 günü Muğla'da hem seçim koordinasyon merkezini açtı hem de adaylığını açıkladı.

CHP'den istifa eden Kocadon Demokrat Parti'ye (DP) geçti. Ardından da DP'den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Bugün de il seçim koordinayon merkezini açan Kocadon miting havasında geçen etkinliğinde oldukca sert sözlerle CHP yönetimine ve isim vermeden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e yüklendi.

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı 2

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı

CHP'den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduktan sonraki süreci de anlatan Mehmet Kocadon, kendisinin oyalandığını ve aldatıldığını öne sürdü.

Kocadon, Muğla'ya aday gösterilmeyince CHP genel merkezinden davet edildiğini belirtti. İsim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da sert sözlerle eleştiren Kocadon şunları söyledi;

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı 3

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı

"Ben Bodrum'a yeniden aday olmadım. Böyle bir talebim olmadı. Bana bunu kendileri teklif ettiler. Parti terbiyemiz gereği kalktık gittik. 'Sen bekle, Bodrum'a aday yapacağız' dediler. Ben bir şey talep etmedim. Kendileri teklif etti. Siyasi terbiyemiz gereği bekledik. Meğer bizi oyalıyorlarmış."

Konuşmasında eleştirdiği kişi ya da makamların isimlerini anmayan Mehmet Kocadon'un sözleri oldukca sertti. Kocadon, "parti koridorlarında Bizans kahpeliği yapmayacaksın. Yüreğin yetiyorsa gel, gel, gel" diye seslendi.

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı 4

Kocadon DP'den Muğla adaylığını açıkladı

Konuşmasında Muğla'nın iyi yönetilemediğini savunan Kocadon, şunları söyledi:

"Muğla'yı yönetenler Muğla bir dediler fakat bin parçaya böldüler. Eşit paylaşım, eşit yönetim yapacağız. Muğlalılar mahkum değil. Demokrat Parti var. Bunu Türkiye'ye yaymak zorundayız. Muğla için yola çıktık. Kırsalıyla, kentlisiyle Muğlayı bir dünya markası haline getireceğiz."

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DP Muğla İl Başkanı İsmet Köse, DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon hep birlikte seçim koordinasyon merkezinin kurdelesini keserek açtılar.

TAGS:

Mehmet Kocadon

Muğla seçim haberleri

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi