Muğla seçim haberleri
HABER

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldığını açıkladı. CHP'de yeniden belediye başkanlığına aday gösterilmeyen Ali Acar partisinden istifa etmişti. Acar bugün DSP'ye katıldığını duyurdu.

CHP MYK'dan gelen listede adı Marmaris Belediye Başkan adayı olarak geçen Ali Acar, CHP Parti meclisi tarafından aday olarak gösterilmemişti. Acar'ın yerine Marmaris CHP eski ilçe başkanı Mehmet Oktay aday olarak seçilmişti.

Bu gelişme üzerine çok sert bir açıklama yapan Acar CHP'den istifa ettiğini duyurmuştu. Acar bugün DSP'ye katıldı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ı DSP Genel Merkezi'nde kabul etti.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı 1

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

DSP'den aday

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Önder Aksakal şunları söyledi;

"Marmaris Belediye Başkanı Sayın Ali ACAR, hizmetlerinin devamını sağlayabilmek adına yeniden bu göreve aday olmak istediğini, ancak bizce merak konusu olmayan gerekçeler yüzünden mensubu bulunduğu partiden ayrıldığını belirterek barışın, kardeşliğin, dürüstlüğün timsali olmuş Demokratik Sol Parti’den Marmaris Belediye Başkanlığına aday olma dileğini bizimle paylaştı. Kendilerinin, Marmaris halkından aldığı bu görevi layıkıyla yerine getireceğine, demokratik sol programa ve DSP kültürüne bağlı kalacağına, 31 Mart’ta akgüvercinli DSP bayrağını Marmaris Belediyesine dikeceğine yönelik verdiği sözü yerine getireceğine olan inancımızla partimizin Marmaris Belediye Başkanı olarak başvurusunu aldık."

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı 2

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar DSP'ye katıldı

Ali Acar'da sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı;

"Bugün DSP Genel Merkezi'nde beni içtenlikle ve hoşgörüyle karşılayan Sayın Genel Başkan Önder Aksakal ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ortak amacımız ülkemize ve Marmaris'e daha iyi hizmet edebilmek. Atatürk'ümüzün çizdiği yolda, halkçı Ecevit'in emeğiyle kurulan DSP'nin yalnızca Türkiye'ye değil Dünya'ya örnek belediyesi olmak için yola çıktık. Marmaris'imize hayırlı olsun."

TAGS:

DSP Muğla

Ali Acar

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi