Muğla seçim haberleri
HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir ve ilçelerinde son durum...

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Cumhuriyet Halk Partisi, Muğla Büyükşehir ve ilçelerinde son durum...

Muğla Büyükşehir ve ilçelerinde aday adayları son durum...

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir ve ilçelerinde son durum...

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir ve ilçelerinde belediye başkanlığı, meclis üyeliği başvuruları için süre 26 Ekim 2018 Cuma günü sona erdi.

Son duruma göre hem belediye başkanlığı hem de meclis üyelikleri için çok sayıda isim aday olabilmek için yarışacak. Ancak genel merkezden henüz aday adaylarının nasıl eleneceği ya da seçileceği konusunda bir yöntem açıklaması gelmedi.

31.10.2018 itibariyle aday adaylığı açıklayanlar ile açıklaması beklenenler son durum şöyle;

Seçim Haberleri

Muğla adaylar son durum

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı:

. Mehmet Kocadon - “Muğla kazanacak!” sloganıyla 2019 yerel seçim çalışmalarını başlatan Mehmet Kocadon, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığına giderek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Muğla ve ilçelerinden yüzlerce partili ve vatandaş da Mehmet Kocadon’a destek olmak için parti binası önünde toplandı.

. Prof. Dr. Nurettin Demir - Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu 15 Ekim 2018 günü yaptı. Demir'in Muğla CHP il merkezinde düzenlediği toplantıya CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır ile partililer katıldı.

. Oral Karakaya - Tekirdağ Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını resmen açıkladı.

. Osman Gürün - Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün CHP'de aday adaylığı başvurularının son günü CHP Muğla İl Merkezine aday adaylığı başvurusu yaptı.

Bodrum Belediye Başkanlığı:

. Ahmet Aras - Bodrum’un en köklü ailelerinden biri olan Aras’lar'dan iş insanı, turizimci, yatırımcı Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanlığı'na aday adayı oldu. Ahmet Aras adına gönderilen duyuruda şunlar söylendi; "Genç, dinamik, aydın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı güçlü bir ekiple Bodrum’u yönetmeye talibiz. 17 Ekim Çarşamba (bugün) 13:30'da CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde gerçekleştireceğimiz basın açıklamasında buluşuyoruz."

. Ali Öztürk - Bodrum Belediyesi meclis üyesi ve Karaova-Der Başkanı Ali ÖZtürk Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı. 48 başlıktan olşuan projelerini kitap haline getirip partililere ve basına dağıttı.

. Kemal Güneri - Kemal Güneri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bodrum Belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu. Kemal Güneri, basın açıklamasını 29 Ekim 2018 Pazartesi günü ilçe başkanlığı önünde saat 17:00’de yapacak.

. Mehmet Özalın - Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Özalın sosyal medya hasaplarından Bodrum Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptığını duyurdu. Özalın'ın 17 Ekm 2018 Çarşembe günü 17:30'da CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nda basın açıklaması yapacağı belirtildi.

. Mustafa Saruhan - Daha önceden Yalıkavak Belediye Başkanlığı yapan, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Saruhan Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapacak. Saruhan'ın 19 Ekim Cuma günü CHP Bodrum İlçe Binasında saat 14:00’de resmi başvurusunu yapacağı belirtildi.

. Recai Seymen - Eski CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen Bodrum Belediye Başkanlığı aday adaylığını sosyal medya hesabından ve partililere çektiği kısa mesaj ile duyurdu. Ardından düzenlediği toplantı ile adaylığını resmen açıkladı.

. Refik Ülgen - Refik Ülgen CHP'den Bodrum Belediye Başkan aday adayı oldu. Ülgen aday adaylığını ilçe binası önünde halka açık olarak düzenlediği toplantıda duyurdu. İlçe binası önündeki aday adaylık açıklamasına CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, diğer aday adaylarından Taner Uslu, Mustafa Saruhan, Ali Öztürk, Mehmet Özalın, Ahmet Aras ve Recai Seymen hazır bulundular.

. Taner Uslu - Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP’den aday adaylığını CHP Bodrum ilçe merkezi önünde düzenlediği toplantı ile duyurdu. Toplantıya İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yanı sıra çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı. Kendisi de Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bir konuşma yaparak, yerel seçim sürecinde partinin yıpratılmaması gerektiğini belirtti.

Dalaman Belediye Başkanlığı:

. Muhammet Şaşmaz - Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ilçeyi yönetmek için yeniden başkanlığa talip oldu. Muhammet Şaşmaz aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Datça Belediye Başkanlığı:

. Alim Karaman - Alim Karaman CHP'den Datça Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Cahit Yaka - Cahit Yaka CHP'den Datça Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Derviş Arslan - Derviş Arslan CHP'den Datça Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Gürsel Uçar - Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar yeni dönemde de Datça Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı. Aday adaylığı başvurusunu CHP Datça İlçe Başkanlığı'na yapan Başkan Uçar, "Datça' ya hizmetlerimi o günkü oluşacak Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber çalışarak Datça'yı bu günkünden daha iyi yerlere taşıyacağıma namusum ve şerefim üzerine hepinize söz veriyorum" dedi.

. Prof. Dr. Mehmet Necdet Akkuş - Prof. Dr. Mehmet Necdet Akkuş CHP'den Datça Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Serkan İğci - Serkan İğci, Datça Belediye Başkan aday adaylğı başvurusunu yaptı. İğci, "CHP adına Datça Belediye Başkan Aday Adayı oldum. 20.799 nüfuslu bu eşsiz ilçeye hizmet edeceğim için çok heyecanlıyım" dedi.

Fethiye Belediye Başkanlığı:

. Alim Karaca - CHP Fethiye Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Alim Karaca için ilçe teşkilatında açıklama yapıldı. CHP Fethiye Belediye Başkan Aday adayı Alim Karaca, “25 yıllık özlemi sonlandırmak için çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için sağ olun var olun. Konuşmama başlarken geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Fethiye’nin mimarı ve sosyal belediyeciliği Fethiye’ye sevdiren Özer Olgun’u anmadan geçemeyeceğim" dedi.

. Kerametin Yılmaz - Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz yaklaşan yerel seçimler öncesi sahaya indi.  CHP Fethiye Belediye Başkan aday adayı olan Yılmaz partisindeki seçim startını Fethiye'de broşür dağıttırarak başlattı.

. Veli Pabuşçu - CHP’den Fethiye Belediye Meclisi üyeliği ve ilçe yönetim kurulu üyeliği yapan emekli öğretmen, Veli Pabuşçu 17 Ekim 2018 günü CHP’den Fethiye Belediye Başkanı Aday adaylığı başvurusu yapıyor. Veli Pabuşçu 14:30’da CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığını açıklayacağını bildirdi.

Köyceğiz Belediye Başkanlığı:

. Hüseyin Erol - Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde önceliklerinin Köyceğiz’i yeniden kazanmak olacağına işaret eden Erol, ilçeyi hak ettiği noktaya taşıyabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edilmesi gerektiğine değindi.

. Nazmi Ünlüoğlu - Köyceğiz CHP eski ilçe başkanı Nazmi Ünlüoğlu Köyceğiz Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Ünlüoğlu açıklamasında şunları kaydetti; "Değerli Köyceğizliler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde Köyceğiz Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı açıklamak üzere 19 Ekim Cuma günü saat 17:00'de CHP Köyceğiz İlçe Başkanlığında yapacacağım basın toplantısında sizleride yanımda görmekten onur ve mutluluk duyarım."

. Salih Erbay - Salih Erbay CHP'den Köyceğiz Belediye Başkan aday adayı oldu.

Marmaris Belediye Başkanlığı:

. Acar Ünlü - Acar Ünlü CHP'den Marmaris Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Ali Acar - Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Marmaris belediye başkanlığına aday adayı oldu. Acar, “Marmaris’i, bulunduğu noktadan teslim alıp getirdiğimiz yerlerden çok daha iyi çok daha yüksek yerlere taşıyacak gücümüz var. Bu konuda iddialıyız, yeniden aday adayı olmamın da temel amacı da bu” dedi.

. Mehmet Oktay - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski ilçe başkanlarından, Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Oktay Marmaris belediye başkanlığına aday adayı oldu.

Menteşe Belediye Başkanlığı:

. Bahattin Gümüş - Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine aday adaylığı başvurusunu yaptı. Aday adaylığı başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanlığında yapan Başkan Gümüş, “4 yıl önce halkımızın oylarıyla göreve geldim. Bu süre zarfında örnek gösterilen proje ve hizmetlerde bulunduk. Yerel yönetimlerin sıradanlığının dışına çıkarak vatandaş odaklı, etkin, verimli ve yaşam konforunu arttıran hizmetler ürettik. Şimdi aynı heyecan ve ruhla Menteşe’yi birlikte yönetmek için yeniden Menteşe Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Menteşemize hayırlı olsun.” dedi.

. Mustafa Şahin - Muğlalı eski bakanlardan Erman Şahin’in oğlu Mustafa Şahin, Menteşe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Mustafa Şahin, “Sosyal demokrat anlayışla, siyasi mücadele anlayışını Muğla’mızda uygulamaya çalışan bir ailede yetiştim. Ülkemizdeki her türlü siyasi değişime karşı duran, laik ve Atatürkçü yapısını muhafaza eden Muğla’m ve Muğlalımla gurur duyuyorum. Ve bu gurur duyduğum şehre hizmet aşkıyla doluyum. Halkımızın çok daha iyi yönetilmesi, daha fazla hizmet alabilmesi gerektiğini düşünerek, aday adayı oldum. Adaletin, değişimin, devrimin partisi olan CHP’nin ve Muğlalının önüne seçenek koyuyorum. Projelerimiz, Muğla sevdamız, inancımızla yola çıktık. Menteşe’mize hayırlı olmasını diliyor, aday olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanlığı:

. Ahmet Çevikkol - Ahmet Çevikkol CHP’den Milas Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Milas Belediye Başkan aday adayı Ahmet Çevikkol yaptığı açıklamada, “İstanbul ve Milas’ta uzun yıllar siyasetin içinde bulundum, aynı zamanda çok sayıda demokratik kitle örgütlerinde yöneticilik yaptım. Milas’ta uzun zamandır köylülerle iç içe olup seçmenden oy istedim. Milas’ta belediye başkanı seçildiğimde ilçenin çehresini değiştireceğim”dedi.

. Enver Tuna - Enver Tuna CHP'den Milas Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Muhammet Tokat - Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanlığına giderek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Tokat, 2019 Yerel Seçimleri'nde yeniden Milas Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Tokat, "2009'da çıktığımız yolda, yaklaşık 9,5 yılımızı geride bıraktık. Bu süre içerisinde, gerçekten topluma karşı ve Milas'a karşı sorumluluklarımız çerçevesinde çok önemli adımlar attık. İlçemizin tanıtılmasına ve Milas'ın hak ettiği yere kavuşması konusunda önemli adımlar atıldı. 2014-2019 döneminde, imkansızlıklara rağmen nasıl bir belediyecilik yapılır onu gösterdik. 2019 Mart ayında yapılacak olan Milas Belediye Başkan Adaylığına, tekrar bugün itibariyle müracaat etmiş bulunuyorum" dedi.

. Sibel Metin - Sibel Metin CHP'den Milas Belediye Başkan aday adayı oldu.

Ortaca Belediye Başkanlığı:

. Hasan Karaçelik - 2009 yılında seçildiği Ortaca Belediye başkanlığını 2014 yılında da ikinci kez üst üste seçilerek halen devam eden Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, tekrar aday adayı olduğunu açıkladı.

. İsmail Can Varol - Avukat İsmail Can Varol CHP'den Ortaca Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Avukat İsmail Can Varol Ortaca için planladığı projelerini paylaştı.

. Mehmet Keza Kundakçı - Mehmet Keza Kundakçı, 2019 yerel seçimlerinde Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. CHP Ortaca İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıyla aday adaylığını açıklayan Kundakçı, İlçe Başkanı Evren Tezcan’a başvuru dosyasını teslim etti.

. Mehmet Sertkaya - Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Sertkaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yaptı. İlçe binasında başkan vekili Evren Tezcan’a başvurusunu teslim eden Mehmet Sertkaya, 2019 yerel seçimlerinin partisi ve ilçesi için hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

. Zafer Kundakçı - Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Zafer Kundakçı, basın açıklaması yaptı. Kundakçı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili hemşerilerim ve Cumhuriyet Halk Partili Yoldaşlarım. malumunuz, 2019 Mart yerel seçimlerinde ilçemiz CHP Belediye Başkan aday adayları arasındayım. Adaylık başvurusu yapmadan evvel, ilçe başkanlığımıza ve CHP genel merkezine aday belirlemenin halkımız ve parti üyelerimizin bilgilendirilmesi ve tercihlerinin alınması suretiyle yapılması hususundaki düşüncelerimi paylaştım. Adil bir yarış için ilçe örgütümüzün yetkilendirilmesini istedim. İlçemiz gibi seçmen ve partili üye sayısının az olduğu yerleşim birimlerinde halkın bilgisine başvurulmadan ya da aday adaylarının kendilerini parti üyelerine anlatmadan yapılacak bir ön seçimin sağlıklı sonuçlar vermeyeceği düşüncesindeyim.”

Seydikemer Belediye Başkanlığı:

. Çağdaş Adıgüzel - Çağdaş Adıgüzel CHP'den Seydikemer Belediye Başkan aday adayı oldu.

Ula Belediye Başkanlığı:

. Oruç Özkan - Oruç Özkan CHP'den Ula Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Salih Sül - Salih Sül CHP'den Ula Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Ümit Karaarslan - Ümit Karaarslan CHP'den Ula Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Yalçın Dere - Yalçın Dere CHP'den Ula Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Yaşar Gencel - Yaşar Gencel, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ula belediye başkanı aday adaylığı başvurusunda bulundu. 29 yıllık yöneticilik, 5 yıl Bozüyük Belediye Başkanlığı ve son 5 yıldır da halen devam eden, ilçe ve Büyükşehir Meclis Üyeliği tecrübesiyle dürüst, şeffaf ve tüm kesimleri kucaklayan, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışıyla Ula’ya hizmet için aday olduğunu açıkladı.

Yatağan Belediye Başkanlığı:

. Ali Akalp - Ali Akalp CHP'den Yatağan Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Ali Irgat - Ali Irgat CHP'den Yatağan Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Cemal Gürpınar - Eski İl Genel meclis başkanı Cemal Gürpınar, 31 Mart 2019 yerel genel seçimlerinde CHP’den Yatağan Belediye Başkanı aday adaylığını açıkladı.

. Eyüp Katırcı - Uzun yıllardır CHP çatısı altında değişik görevlerde bulunan Veteriner Hekim Eyüp Katırcı Yatağan’da CHP’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Veteriner Hekim Eyüp Katırcı, “Yatağan ve köylerinde iyi bilinen birisi olup hizmet vermek için belediye başkan aday adayı oldum. Genç ve dinamik bir kadro ile hizmetlerde bulunacağım. Eğer CHP Genel Merkezi tarafından belediye başkan aday adayı olarak atanırsam Yatağan’ın çehresini değiştireceğim” dedi.

. Halil Arslan - Halil Arslan CHP'den Yatağan Belediye Başkan aday adayı oldu.

. Hasan Haşmet Işık - Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık CHP Yatağan İlçe binasında Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladı. Hasan Haşmet Işık, eşi Zaide Işık’la CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’na geldi. Burada İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz tarafından karşılandı. Hasan Haşmet Işık, Ege Bölgesinde yapılan anketler sonucu “Şehir ve Başkan” dergisince “Yılın İlçe Belediye Başkanı” seçildi. 2003-2004 ve 2009 yıllarında Hamle Gazetesi tarafından “Yılın EN’leri” kategorisinde yılın en başarılı belediye başkanları arasına girdi. Liderler.net adresinde yapılan “Yılın En Başarılı Belediye Başkanları” arasında 2005 yılını yine birincilikle tamamladı. 1999 yılı yerel seçimlerinde CHP den Belediye Başkanlığına seçildi. 4 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

. Kemal Özler - Yatağan CHP ilçe Başkanlığından istifa eden Kemal Özler parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla Yatağan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

. Mesut Günay - Yatağanlı iş adamı Mesut Günay Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Sayfalarımız 7/24 güncelleniyor. En son ve en güncel seçim haberleri için bizi takip edin lütfen.

TAGS:

Muğla Seçim Haberleri

Muğla Yerel Seçim

Yerel seçim 2019