Muğla seçim haberleri
HABER

CHP Bodrum İlçe Başkanlığından adaylık açıklaması

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Bodrum İlçe Başkanlığından adaylık açıklaması

CHP Bodrum İlçe Başkanlığından adaylık açıklaması

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP Bodrum İlçe Başkanlığından adaylık açıklaması

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayının hala açıklanmamış olması nedeniyle başlayan tartışmalar ve medyada yer alan kulis haberleri üzerine CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan yazılı bir açıklama yayınladı. Karahan, açıklamasında, "Bodrum CHP İlçe örgütü olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde partimizin halihazırda üyesi olan aday adaylarımızdan birisiyle seçime gidilmesi gerek parti tabanı ve gerekse Bodrum kamuoyunun talebidir" dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi;

“Bodrum CHP İlçe örgütü olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde partimizin halihazırda üyesi olan aday adaylarımızdan birisiyle seçime gidilmesi gerek parti tabanı ve gerekse Bodrum kamuoyunun talebidir. Aksi durumda ilçemizde ciddi rahatsızlıklar yaratacağı aşikardır.

Ortada alınmış bir karar yokken, yani Parti Meclisinden bir karar çıkmadığı halde Bodrum kamuoyunda bir bilgi kirliliği yaratılmaktadır. Gerek medyada ve gerekse sokakta bu bilgi kirliliği ulusal basın yoluyla da yürütülmektedir.

Şu konunun net olarak bilinmesini isteriz; Bodrum’da Cumhuriyet Halk Partisinin parti üyesi olmayan adaylara ihtiyacı yoktur. Partimizin Bodrum’daki oy oranı % 51’5’dur. En üst karar organımız olan Parti Meclisinde bunu bildiğine ve partimizin aday adayları ile yola devam edileceği yönünde karar vereceklerine inancımız tamdır. Bununla ilgili olarak ilçe örgütümüz gerekli tavrı göstermektedir ve bu tavrı sonuna kadar gösterecektir.

Bütün bunların dışındaki tüm yazışmalar ve konuşmalar dedikodudan öteye değildir. Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe örgütü 31 Mart seçimlerinde parti üyesi bir arkadaşımızla yoluna devam edecektir”

TAGS:

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi