Muğla seçim haberleri
HABER

Habertürk'den çok ilginç Bodrum kulisi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Habertürk'den çok ilginç Bodrum kulisi

Habertürk'den çok ilginç Bodrum kulisi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Habertürk'den çok ilginç Bodrum kulisi

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan'dan çok ilginç bir Bodrum kulisi geldi. Boğazlıyan'ın aktardığına göre CHP yönetimi Bodrum'da Mehmet Kocadon'u yeniden Bodrum Belediye Başkanlığı'na aday gösterecek. Bu nedenle de diğer 8 aday adayının yarıştan çekilmeleri istendi.

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan bu çok ilginç kulis bilgisini şu satırlarla paylaştı;

"Belediye başkanlığı için aday adayı olan 8 kişi CHP Genel Merkezi’ne çağırıldı. Görüşmede, 8 aday adayına mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon’un aday yapılacağı açıklandı ve kendilerinin çekilmesi istendi. Fakat aday adayları çekilmiyor ve Kocadon kararının gözden geçirilmesini istiyor."

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Boğazlıyan yazısında İyi Parti'nin de Bodrum'da aday çıkartacağını ve Mehmet Tosun'u Bodrum Belediye Başkan adayı olarak duyuracağını da iddia ettiği köşe yazısında şu bilgilere yer verdi;

"CHP, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Osman Gürün’ü aday gösterdi. Muğla için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adı geçiyordu. Fakat Kocadon aday gösterilmeyince bu kez gözler Bodrum’a çevrildi. Kocadon tekrar Bodrum’dan aday olacak mı olmayacak mı sorusu sorulurken Bodrum’da 8 aday adayı başvuruda bulundu. Kulislere yansıyan bilgilere göre; Bodrum’da aday adayı olan bu 8 kişi CHP Genel Merkezi’ne çağrıldı. Genel merkezdeki görüşmede 8 aday adayına Bodrum için Kocadon’un yeniden aday gösterileceği söylenerek kendilerinin aday adaylığından çekilmeleri, Kocadon’u desteklemeleri istendi. Kocadon’un adaylığını kabul etmeyeceklerini söyleyen 8 aday adayı, kararın yeniden değerlendirilmesini istedi."

Yazının tamamını okumak isterseniz TIKLAYIN;

https://www.haberturk.com/chp-de-bodrum-tartismasi-2263129

TAGS:

Mehmet Kocadon

CHP

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi