Muğla seçim haberleri
HABER

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Mehmet Kocadon Yatağan'da

“Sevdamız Muğla!” sloganıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla il genelinde yaptığı ziyaretlerine Yatağan ilçesinde devam etti.

İlçedeki ilk ziyaretini yaptığı CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nda Mehmet Kocadon, “Seçilmiş olan her oda başkanımızdan belediye başkanımızdan meclis üyemize kadar herkesin itibarını geri vereceğiz. Ve Muğla, göreceksiniz ki müthiş bir şahlanma yakalayacak” dedi.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 2

Mehmet Kocadon Yatağan'da

CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını ilk olarak 2016 yılında açıklayan CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, adaylık çalışmaları kapsamında ziyaretlerine ilk Milas’tan başladı. Ardından Fethiye, Datça, Marmaris, Menteşe ve Kavaklıdere’ye geçti. 21 Kasım Çarşamba günü ise Yatağan’ı programına alan Başkan Kocadon, Yatağanlı vatandaşlardan, partililerden, sivil toplum kuruluşu başkan ve üyelerinden yoğun ilgi gördü.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 3

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Yatağan’da ilk olarak CHP Yatağan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Başkan Kocadon, CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ve partililerle bir araya geldi. Burada tüm partilileri selamlayarak başladığı konuşmasında, “Biliyorsunuz, 1999 yılından beridir belediye başkanlığı yapıyorum. Uzun bir süreç. Neredeyse 20 yılı tamamlıyoruz bu süreçte. Tabi buraya kadar basamakları tek tek çıkarak geldik. Belde belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, yarımada belediye başkanlığı ve tabi ki büyükşehir yasası olduktan sonra da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine talip oldum. Bu benim için yeni değil çünkü ben bu göreve, 2016 yılında talip oldum. Niye talip oldum diye soracak olursanız; çünkü güçler ayrılığının olması gerektiğine inanan bir arkadaşınızım” dedi.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 4

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Gittiği ilçelerde bazı seçilmişlerin kendisine “İtibarımızı geri ver başkanım!” dediğini ve bunun çok acı olduğunu, seçilmiş olan her oda başkanından belediye başkanından meclis üyesine kadar herkesin itibarını geri vereceğini de ifade eden Kocadon, “Bakın arkadaşlar, büyükşehir yasası ayrıdır, uygulaması ayrıdır. Önemli olan bu ilçeleri yaşatmaktır. Bodrum dediğiniz yer, on tane belediye kapatmıştır. Bodrum Belediyesi olarak on tane belediyenin borcunu üstlendik ve on tane belediyenin personelini üstlendik. Bu süreçte bir kişiyi dahi işten çıkarmadım bir kişiyi dahi torba yasası ile torbalara koymadım” diye konuştu.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 5

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Başkan Kocadon, CHP Yatağan İlçe Başkanlığının ardından Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan ve muhtarları ziyaret etti ve halkın yaşadığı sorunlarla ilgili bilgiler aldı. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı da makamında ziyaret ederek çalışmalarından bahsetti. Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ile de bir araya gelen Mehmet Kocadon, ilçe esnafının sorunları ve beklentileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 6

Mehmet Kocadon Yatağan'da

Başkan Kocadon daha sonra Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Ali Suat Tekin’i, ilçede işyeri bulunan Muğla Eczacı Odası Başkanı Serkan Tekin’i, Yatağan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru’yu, Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Köklü’yü ve son olarak S.S. 20 No’lu Yatağan Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ender Çelik’i ziyaret ederek sektörün yaşandığı sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Mehmet Kocadon Yatağan'da 7

Mehmet Kocadon Yatağan'da

TAGS:

Mehmet Kocadon

Muğla Yerel Seçim

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi