Muğla seçim haberleri
HABER

Mehmet Kocadon Menteşe'de...

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Mehmet Kocadon Menteşe'de...

Mehmet Kocadon Menteşe'de...

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Mehmet Kocadon Menteşe'de...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’yi ziyaret etti. Başkan Kocadon, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanlığına giderek ilçe başkanı ve partililerle bir araya geldi.

2016 yılında, “Sevdamız Muğla!” sloganıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Adaylığı için yola çıktığını ilan eden ve 2019 yerel seçimleri için Muğla'da adaylık başvurusunda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Muğla il genelindeki Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlıklarında partililer ile bir araya gelip sohbet ederek talep ve beklentilerini not alıyor ayrıca gittiği ilçelerdeki sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek hedefleri ve çalışmaları hakkında sektör temsilcilerine bilgi veriyor.

Mehmet Kocadon Menteşe'de 1

Mehmet Kocadon Menteşe'de

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Mehmet Kocadon Menteşe'de 2

Mehmet Kocadon Menteşe'de

Mehmet Kocadon, Milas’tan başlattığı ziyaretlerini Fethiye, Datça ve Marmaris ile sürdürdü, 15 Kasım Perşembe günü ise Muğla’nın merkez ilçesine, Menteşe’ye geçti. Başkan Kocadon burada ilk olarak CHP Menteşe İlçe Başkanlığını ziyaret ederek CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile buluştu.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Kocadon, konuşmasında amacının rekor bir oyla seçilerek Muğla’dan bu rekor oyların bütün Anadolu’ya yayılması olduğunu yineledi.

Mehmet Kocadon şunları söyledi;

Hepinizin bildiği gibi bu benim yeni bir açıklamam değil. 2016 yılından beri bunu söylüyorum zaten. Tabi ki Bodrum gibi bugün Türkiye’nin markası olmuş bir yeri 20 yıla yakındır yönetiyoruz. Bizim bir üst kimliğimiz var, o da Muğla’dır ve bu kimliğimizi hiçbir zaman inkar edemeyiz. Anadolu halkı tarafından ise nedense Muğla’nın ilçeler kadar bilinmediğini de biliyoruz. Onun için Muğla’mızın metropoller kadar çok bilinebilmesi için Muğla’nın tanıtımı yönünden hızlı hareket edebilecek, çabuk kararlar alabilecek bir politikaya ihtiyacı olduğunu da gözlüyorum. Muğla halkı bir değişim istiyor. Emin olun halk, kendine dokunacak, kendiyle beraber yürüyecek, daha hızlı hareket edecek birini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı yapacak arkadaşlar ki bunu açık ve net söylüyorum.

Mehmet Kocadon Menteşe'de 3

Mehmet Kocadon Menteşe'de

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Kocadon, rekor oy oranının yüzde kaç olduğu yönündeki soruya şu yanıtı verdi;

Açık ve net söylüyorum partim aday gösterirse beni %65’e geçeceğim açık ve net söylüyorum çünkü genel başkanımızın bir sözü var. Diyor ki her kesimden oy alabilecek adaylarla seçime gideceğiz Cumhuriyet Halk Partimizin gücüyle koltuğa gelme dönemi bitti, partimize güç katacak adaylarla seçime gireceğiz arkadaşlar. Ve ben her kesimden oy alabilecek bir adayım dikkat ettiyseniz. Hiçbir zaman particilik yapmadım hiçbir zaman Muğla siyasetini dizayn etmeye çalışmadım. ”

Kimse işten çıkartılmayacak

Kocadon gelirse belediye personellerinin işine son verilecek” diye bir dedikodu oluştuğunu, bu söyleti hakkında ne düşündüğünün soran basın mensuplarına KKocadon şu yanıtı verdi;

Kendimden örnek vererek anlatayım. Önce buradan işçi arkadaşlarıma sesleniyorum. Bodrum’da da 11 belediyeydik arkadaşlar, 2014 seçimlerinde aynı lafları orada da söylüyorlardı 'Belediyeler kapanacak, Kocadon belediye başkanı olursa bütün diğer belde belediyeleri işçilerini çıkaracak' diye. Hiçbir tane arkadaşımı torbaya bile koymadım ki hepsi şu anda çalışıyorlar."

Mehmet Kocadon Menteşe'de 4

Mehmet Kocadon Menteşe'de

Halkın yoklamasına varım...

Eğilime ya da temayül yoklamasına nasıl baktığı sorusuna verdiği cevapta ise Mehmet Kocadon, “Halkla yapılacak her türlü yoklamaya varım. Halkla yapılacak, bakın!” dedi.

Başkan Kocadon, Menteşe ziyaretlerine sırasıyla Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Kamyoncu Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Halil Bozyer, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Azim Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve Meclis Başkanı Hüseyin Koray Özcan ile yönetim kurulu üyeleri, Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk, Menteşe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken ve Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız’a yaptığı ziyaretlerle devam etti.

TAGS:

Mehmet Kocadon

Muğla Yerel Seçim

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi