Muğla seçim haberleri
HABER

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09.09.2019 / CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 96'ıncı yılı Muğla'da da coşkuyla kutlandı. Muğla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkan vekili Mehmet Güven, CHP kadın kolları, gençlik kolları ve partililer katıldı.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 1

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün iki önemli eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96 yıldır demokrasinin, özgürlüklerin garantisi olduğunu söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu Türkiye’nin tekrar kuruluş ayarlarına dönmesi gerektiğini bunu da Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında olacağını belirtti.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 2

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Zeybekoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Türkiye Cumhuriyeti’nin koca çınarı, kurtuluşun ve kuruluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında. Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk Milleti’nin azmi ve kararlılığı ile kuran Atatürk’ün iki önemli eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi savaştan çıkmış, umudu olmayan bir toplumdan kısa zamanda okur yazar, üreten, kendi uçağını yapan güçlü bir devlet yaratmıştır. Atatürk devrimleri ve ileri görüşlülüğü ile ekonomiden, tarıma, komşularla ilişkilerden insan haklarına kadar pırıl pırıl bir ülke yaratan CHP demokrasi ve özgürlüklerle birçok esir toplumun da umudu olmuştur. Çok partili sistem, seçme seçilme hakkı ile demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde siyasette bir yere gelen sözde siyasetçilerin o dönemle sürekli çatışmasının sebebi de Atatürk devrimlerini sindiremeyen mihrakların uzantıları olmalarıdır. Ülkemizin Cumhuriyet dönemi kazanımlarını tek tek satan ne yazık ki ülkemizi dışa bağımlı hale getirenlerin panzehiri yine Cumhuriyet Halk Parti’mizdir. Ülkemiz tekrar kuruluş ayarlarına dönmeli, üreten, fikri, irfanı, vicdanı hür nesiller yetiştiren, kadın erkek eşitliği, demokrasi, özgürlüklerle Ulu Önderimiz Atatürk’ün yolunda çağdaş medeniyetler seviyesine yürümelidir. Her şeyi çok güzel yapacak, ülkemizin umudu, Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Parti’mizin 96.yaşını kutluyor, partimize emek ve gönül vermiş başta Kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık karakteri olan tüm yurtseverleri saygıyla anıyorum.’’

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 3

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı

Bodrum'da da kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıldönümü, Bodrum’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törene, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve çok sayıda partili katıldı. Kutlamalarda, “Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir. #Biz Mevsimi Başladı” yazılı pankart açıldı.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 4

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Bodrum Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, “Hepinizin bildiği gibi partimiz valiliğe dilekçe verilerek kurulmamıştır. CHP savaş meydanlarında Kuva-i Milliye ruhuyla kurulmuştur. Bunu sağlayan kurucu genel başkanımız ve Kuvacı kahramanları saygıyla minnetle anıyorum” dedi.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 5

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, “Atatürkümüz, laik, demokratik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürkümüz, 2 emanet bırakmıştır. Bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti, bir tanesi de Cumhuriyet Halk Partisi. Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaya söz veriyor muyuz? Söz veriyoruz” dedi.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 6

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Konuşmaların ardından yürüyüş de yapan Karahan, Aras ve partililer ellerinde bayraklarla hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Muğla'da da coşkuyla kutlandı 7

CHP'nin kuruluş yıl dönümü Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

TAGS:

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıldönümü