Muğla seçim haberleri
HABER

Behçet Saatcı Marmaris ve Fethiye'de

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Behçet Saatcı Marmaris ve Fethiye'de

Behçet Saatcı Marmaris ve Fethiye'de

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Behçet Saatcı Marmaris'de

Muğla Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Muğla'yı adım adım dolaşmaya devam ediyor. Saatcı, Marmaris’in Bozburun Mahallesi’nde halka seslendi. Saatcı, "liderlerin önünde değil, halkın önünde eğilenlere destek verin" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Marmaris Belediye Başkanı ve bağımsız belediye başkan adayı Ali Acar’ın seçim bürosu açılışı daveti üzerine Marmaris’e geldi.

Behçet Saatcı Marmaris'de 1

Behçet Saatcı Marmaris'de

Marmaris'de sanayi sitesi esnafıyla bir araya gelen Behçet Saatcı, buradan Ali Acar'la birlikte konvoy eşliğinde Bozburun’a geçti. Saatcı ve Acar, seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren iki aday daha sonra Bozburun Meydanı’nda miting düzenledi.

Marmaris Belediye Başkanı ve bağımsız belediye başkan adayı Ali Acar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü de sert bir dille eleştirdi. Saatcı için Büyükşehir adaylığına destek isteyen Acar, “Fethiye’de yaptıkları ortada. Fethiye’yi Avrupa şehri yaptı. Büyükşehir’de Saatcı’ya, Marmaris’te şahsıma destek bekliyorum” dedi.

Behçet Saatcı Marmaris'de 2

Behçet Saatcı Marmaris'de

"Biat kültürü bitecek"

Daha sonra söz alan Muğla Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı şunları söyledi;

"Olay Behçet Saatcı’yı bir kez daha belediye başkanı yapmak değil. Benim Fethiye’de yaptıklarımın onuru torunlarıma bile yeter. Ancak biliyorum ki 31 Mart’ta Muğla tarih yazacak. Biat kültürü ve taklacılık bitecek, gücünü halktan alan, halkla birlikte hareket eden insanlar gelecek. Sizler, ‘Biz kimi aday yaparsak ona oy vermek zorundasınız’ diyenlere karşı bir duruş sergileyeceksiniz. Ankara’da siyasi liderlerin iki dudağı arasında olan, ‘Ben istediğimi aday yaparım, istediğimi aday yapmam’ zihniyetine karşı, arkasında partiler, sermayeler olmayan yanına sadece halkı alanlara destek verdiğinizde Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak. Biat kültürü bitecek. Liderlerin değil, halkın önünde eğilen onurlu insanlar siyasete hakim olacak.”

Behçet Saatcı Marmaris'de 3

Behçet Saatcı Marmaris'de

Behçet Saatcı kimdir?

Behçet SAATCI, 1957 yılında Fethiye’de dünyaya geldi. Orta gelirli bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Behçet SAATCI, ilk, orta ve lise tahsilini Fethiye’de tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünü kazanan SAATCI, İstanbul’daki eğitimini, aynı üniversitenin toplu konut kooperatifi kursu ile tamamladı. Daha sonra memleketine dönen SAATCI, Fen Bilimleri Öğretmeni Nesrin SAATCI ile hayatını birleştirdi, Ahmet ve Fatih adında iki oğlu var.

1987 yılından 1999’a kadar Fethiye’de toplu konut işi yaptı. Fethiye siyasetinde kişiliği ve dünya görüşü ile ön plana çıkan Behçet SAATCI, 1999 Yerel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak, Fethiye Belediye Başkanı seçildi. Belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmak ve çöp toplamaktan ibaret olmadığını gösteren SAATCI, halkın kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına yatırım yaparak, 2004 yılında yapılan yerel seçimlere de yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak, Fethiye Belediye Başkanı seçildi. Yaptığı sayısız hizmetler ve kişiliği ile gönüllerde taht kurarak 2009 Yerel Seçiminde yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olan Başkan SAATCI, seçimi kazanarak Fethiye tarihinde 3 kez üst üste belediye başkanlığına seçilen ilk Belediye Başkanı unvanını alan isim oldu. 2013 yılında MHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen SAATCI, MHP’den istifa ederek Demokrat Parti rozetini taktı. 2014 Yerel Seçimine onur mücadelesi veren Fethiye Belediye Başkanı Behçet SAATCI, Fethiyelilerin büyük teveccühü ile 4. dönemine imza attı.

19 Nisan 2018 tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Fethiye’ye gelerek gerçekleştirdiği törenle İyi Parti rozetini takan Başkan SAATCI, CHP ve İyi Parti arasında, Muğla Büyükşehir’de ittifak, ilçe belediyelerinde ise ittifak yapılmamasına, “Bu ittifak tekrar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçme ittifakıdır. “ diyerek partisinden istifa edip, 07 Şubat 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığı’nı açıkladı. SAATCI, aynı zamanda Fethiyespor’un, Onursal Başkanlığı’nı da yapıyor.

TAGS:

Behçet Saatcı Marmaris'de

Marmaris seçim haberleri

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi