Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün
HABER

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'den değerlendirmeler

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Başkan 2017'yi değerlendirdi... 2018'i anlattı.

Gürün'den değerlendirmeler

Başkan 2017'yi değerlendirdi... 2018'i anlattı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı hizmetlerini, 2018 yılı projelerini değerlendirdi.

Gürün, 2017 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Muğla ve ilçelerine 782 milyon TL tutarında yatırım yapıldığını belirtti. Gürün şunları söyledi;

2018 yılında da proje ve hizmetlerimizle vatandaşlarımıza ulaşmaya, yanlarında olmaya devam edeceğiz ve daha yaşanır bir Muğla yaratacağız.

Muğla’nın 13 Bin 247 kilometrekare yüzölçümü ile Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’un neredeyse 3 katı büyüklüğünde olduğunu ve dağınık bir nüfus yerleşimine sahip olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün sözlerini şöyle sürdürdü;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün - Fotoğraf: Muğla Büyükşehir Belediyesi

Muğla doğal ve tarihi güzellikleri, dünyada ve ülkemizde yakından tanınan 13 ilçesi ile ülkemizin en gözde şehirlerinden biri. Yerel yönetimler olarak bu özel coğrafyada yaşamanın ve hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Muğla’yı nüfus, yerleşme, ekonomik getiriler olarak kıyısal ve kırsal olarak ikiye ayırabiliriz. Dağınık bir nüfus yapısına sahip Muğlamızda ayrıca turizm sektörü nedeni ile özellikle yaz aylarında artan bir nüfus yapısına sahibiz. Tarımı, turizmi, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile ülke ekonomisine önemli girdi sağlayan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi olarak yollardan tarıma, sağlıktan suya, ulaşımdan çevreye kadar birçok alanda vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için çalışıyoruz."