Muğla haberleri; Turan Özdemir
HABER

Muğla'nın acı kaybı, Turan Özdemir yaşamını yitirdi

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Muğla'nın acı kaybı, Turan Özdemir yaşamını yitirdi

Muğla'nın acı kaybı, Turan Özdemir yaşamını yitirdi

Muğla'nın acı kaybı

Muğla'nın Yatağan ilçesi doğumlu olan sinema ve tiyatro oyuncusu Turan Özdemir geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. 18 sinema filminde rol alan Özdemir, Dondurmam Gaymak filmindeki performansıyla gönüllerde yer etmişti.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Turan Özdemir, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Alınan bilgiye göre, Beykoz’da yaşayan Turan Özdemir’e ailesi telefonla ulaşamadı. Bunun üzerine bir yakını eve gitti. Kapıyı açan yakını, evde Turan Özdemir’in cansız bedeniyle karşılaştı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrollerde ilk belirlemelere göre Özdemir’in geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirledi. Polis olay yeri ve Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Özdemir’in cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Turan Özdemir yaşamını yitirdi

Turan Özdemir - Dondurmam Gaymak sinema filminden

Acı haberi aldıktan sonra Özdemir’in hayatını kaybettiği eve gelen oyuncu arkadaşlarından Tolga Demircan, “Şoktayız yeni oldu. Sabah haber alamadık. Eşi aradı, 'ulaşamıyorum' dedi. Bana, 'eve git' dedi. Biz de aşağı indik kapıyı açtık. Vefat ettiğini gördük Polise haber verdik. Cenazesi Adli Tıp’a gitti” dedi.

Turan Özdemir özgeçmiş

10 Kasım 1952 tarihinde Muğla’nın Yatağan ilçesinde doğdu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Bir süre İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra İstanbul’a yerleşti.2001 yılından itibaren kamera karşısına geçerek bir çok sinema filminde rol aldı.

Turan Özdemir, oyuncu kadrosu Muğlalı vatandaşlardan oluşan ve çekimleri de yine Muğla’da gerçekleştirilen “Dondurmam Gaymak” adlı sinema filminde başrol oynadı.

Turan Özdemir, reklam filmi ve dizilerde de rol almasının yanında, seslendirme sanatçılığı da yapmaktaydı.

13. Altın Koza Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan usta sanatcı 2010 yılında Muğla’nın Ortakent beldesinde yolun üzerindeki kedinin ezilmesini önlemeye çalışırken bir motosikletin çarpması sonucu ağır yaralandı ve uzun süre yoğun bakımda tedavi gördü.

Turan Özdemir, Müzeyyen Özdemir'le evli ve biri kız, 2 çocuk babası.

Turan Özdemir filmografi

2011 – Pis Yedili

2010 – Geniş Aile

2009 – Gölgedeki Renkler

2009 – Babam Büfe

2008 – Üvey Aile

2008 – Mevlana Aşkın Dansı

2008 – Geç Gelen Bahar

2008 – Yağmurdan Sonra

2007 – Adem’in Trenleri

2007 – Mavi Gözlü Dev

2007 – İki Yabancı

2005 – Dondurmam Gaymak

2004 – Kadın İsterse

2004 – Cennet Mahallesi

2003 – Estağfurullah Yokuşu

2002 – Çekirdek Aile

2002 – Aslı ile Kerem

2001 – Tatlı Hayat