Muğla Haberleri
HABER

Göcek'te oltayla balık tutma yarışması

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Göcek'te oltayla balık tutma yarışması

Göcek'te oltayla balık tutma yarışması

Göcek'te oltayla balık tutma yarışması

Fethiye'nin Göcek Mahallesi'nde, Göcek D Marin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte oltayla balık yakalama yarışması yapıldı. 'En Büyük Balık', 'En Ağır Balık' ve 'En Fazla Balık' kategorisi olmak üzere 3 dalda ödül verildi.

Oltayla balık tutma yarışmasına; Göcek D Marin Müdürü Onur Ugan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte, ekmek arası balık ikramında da bulunuldu.

En uzun balığı 38.5 santimetreyle Eray Soyalp, en ağır balığı 790 gram ile Ece Ünlü, en çok balığı 19 balık ile Fatih Tacer tuttu. Derecelere girerek kupa kazananlar ödüllerini D Marin Müdürü Onur Ugan'ın elinden alırken, tuttukları balıkları denize geri bıraktıkları için Cemalettin Sert ve Rıza Kahvecioğlu özel ödüle layık görüldü.

Her yıl şubat ayının son günlerinde yarışmanın düzenlendiğini belirten D Marin Müdürü Onur Ugan şunları söyledi;

"Bu yıl mart ayının ilk haftası gerçekleştirdik. Çevrede balığın farkına varılsın denizin ve deniz kültürümüzün farkına varılsın. Bunların farkına varılması için bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Her yıl daha çok ilgi görüyor. Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum ayrıca yarışmaya katılan arkadaşlarımız çevre ve doğa dostu insanlar. Bu duyarlılıklarından dolayı da herkese çok teşekkür ediyorum."

Yarış başlamadan önce şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, yarışmalara bu yıl 98 yarışmacı katıldı.

Muğla haber, Muğla haberleri